Bio jed



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?) 
19.11.2016 18:34, zobrazeno: 3793x

Dneska jsem musel zlikvidovat skočec (ricín), který už mi dočista zmrzl. Zjistil jsem, že jsem vypěstoval víc semínek, než hodlám v příštím roce vysít. Nemáte někdo zkušenost s využitím těchto velmi jedovatých semen jako jedu na hlodavce (myši, krysy, hryzci)?

Semena a plody ricínu
Semena a plody ricínu
Ricín před zmrznutím
Ricín před zmrznutím
Ricín zmrzlý
Ricín zmrzlý
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.46 (?), 19.11.2016 19:04

Nakolik je pro hlodavce jedovatý, nevím. Objevil jsem hlodavcovu spižírnu, ve které byly neméně dvě hrsti těchto semen, ale na hlodavce jsem nenatrefil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.11.2016 10:38

Obávám se, že zvířata v přírodě se jedovatými rostlinami obvykle sama neotráví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 21.11.2016 11:26

Proč ale nějaký hlodavec shromažďuje jedovatá semena, když ne jako budoucí potravu? Ricin je prudce jedovatý pro všechny živočichy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.11.2016 17:40

Řekl bych, že pro zcela divoká zvířata a původní rostliny může to pravidlo platit. Ale stačí, když se srnky v zimě nažerou řepky a oslepnou nebo uhynou. Do vodoměrné šachty, kterou jsem v neděli zakrýval, jsem proto pokusně několik semínek nastražil a zakryl je polystyrenem a surovou ovčí vlnou. Ideální pelíšek! Uvidím na jaře.

U skladovaných jablek jsem taky nastražil dva různé komerční preparáty s rozkrojeným jablkem a několika semeny ricinu. Zatím mizí jenom navoněné granulky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.1.2017 17:20

Dnes jsem kontroloval venkovní vodoměrnou šachtu. Přestože u jablek mi mlsné myši stále vyžírají jen navoněné granule a zabalenou syntetickou návnadu, venku je to jiné. Hlodavci v třeskutých mrazech sežerou skoro cokoliv. Pokud mají jen ricín, jdou po něm. Zajímavé zjištění je taky v tom, že myši sežraly jen vyloupaná semena a nevyloupaná v tvrdé, pevné a navíc pichlavé slupce zatím nechaly na pokoji. Nezjišťoval jsem, zda je to zahubilo, ale je to velmi pravděpodobné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika