Bílá lepová deska - identifikace škůdců



host - 87.254 (?) 
21.4.2020 8:43, zobrazeno: 1793x
Dobrý den, umístil jsem bílou lepovou desku na slivoň, za účelem identifikace mouchy pilatky švestkové. Problém je, že mouchu pilatky švestkové nepoznám. Prosím tedy o radu, zda na lepové desce umístěné na slivoni je nějaký škůdce, který by mohl ohrozit úrodu švestek? Ochrana se má provádět po opadu okvětních lístků, který při dnešním počasí hrozí každým dnem. Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 21.4.2020 10:34

Radku-v řádu vteřin nabízí int.popis+fotacool...Na Vaší fotce je jich více-např.vlevo dole i vpravo nahoře-takové lehce nazrzlé obrysy křídel. A než moucha, tak spíše vosička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.254 (?), 21.4.2020 15:47
Děkuji za upřesnění - ono ty hezké obrázky i popisy z internetu jsou dost matoucí a žádná "moje moucha" (teda vosička) se jim moc nepodobala, neb je rozplácnutá. Podle Vašeho popisu jsem si dovolil zakroužkovat, jestli jsou to ony, abych příště věděl? Děkuji Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 21.4.2020 16:33

...a téměř uprostřed nad tou velkou+vpravo nahoře nejspíš další do trojky. Teď ještě vědět, jsou-li i ty zbylé kusy signální pro sad neprospěšné-tohle vidíme, ale co se děje po postřiku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 87.254 (?), 21.4.2020 19:00
Děkuji, moc jste mi pomohl - pro mě je prostě moucha jako moucha (teda vosička). Ohledně postřiku se nebojte, zkouším výluh z quassaia amara, aplikuje se přímo na švestku po opadu lístků, takže by neměly být zasaženy neškodné organizmy. Sám jsem na výsledek zvědavý. Minulý rok jsem nesklidil ani švestku. Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 25.216 (?), 21.4.2020 19:51
Dnes jsem střikal proti pilatkám na slivoních končícím Reldanem. Bio_eko jsou na prd. Z těch tolerantní bych použil Mospilan nebo Reldan. Jednou za rok Decis nebo Karate.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 87.254 (?), 10.5.2020 15:29
Dobrý den, na lepovou desku nastraženou na pilatky se mi nalepilo množství o něco větších, snad už mohu naspat "much". Nevíte náhodou, co jsou zač ony - jestli jsou to škůdci, a tak? Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika