Bariera proti slimakum ze sousedni neudrzovane zahrady



Stránky: 1,  2,  3,  4   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
18.4.2013 11:10, zobrazeno: 27242x

Sesedni pozemek nikdo nekosil snad 10 let a z teto strany se kazdy rok vali slimaci (jen vloni jich bylo vyjimecne malo). Premyslim jaka prirozena bariera vuci nim by se dala vytvorit pri hranici pozemku? me by se samozrejme libilo mit na tom plote nejakou popinavku a la brectan apod, ci topinanburovou stenu. POkud vas napada podobny druh rostliny, ktery by mohl odradit slimaky od tranzitu skrz hranici, rad zkonzultuju rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 18.4.2013 12:21

Mám stejný problém, navíc tam není ani plot, jen půlmetrový pruh trávy, kterou sekám... Loni slimouši vymrzli, letos to asi bude horší.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.130 (?), 18.4.2013 21:19

Dobrý večer. Pokusím se poradit. Na přiložené fotce je plastový obrubník. Když vytvoříte mantinel na přístupové cestě, kterou lezou slimáci a ještě se do tohoto obrubníku opře sluníčko máte částečně vyhráno. Plast je trošku drsný a ještě když se ohřeje potom se slimákům nechce na přkážku.  Drží se za ní a pod ní. Potom stačí každý vpodvečer vzít vyřazené ostré nůžky a naše "miláčky" střihat. Na mrtvolky se stáhnou další kanibalové a postup opakovat do téměř úplného vyhubení našich "oblíbenců". Koncem léta obrubníky převrátíte a nakladená vajíčka necháte jako krmení pro ptáky. Zdeněk  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.202 (?), 18.4.2013 22:21

Mám opačnou zkušenost - na zarostlou zahradu se slimákům nechce - zdědila jsem zahradu více než 10 let nesekanou. První dva roky bez slimáků, začaly se objevovat třet rok, myslela jsem, že jsem je přivezla s kytkami ze zamořené oblasti, ale sousedi mi řekli, že slimáci tam jsou mnoho let! I jinde mám zkušenost, že do vysoké trávy, kopřiv a pod se jim nechce. Mimo záhonů mají rádi trávník. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.1 (?), 19.4.2013 15:40

Nebo je v zarostlé zahradě akorát nenajdete. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.4.2013 13:14

Tuhle jsem tak přemítal o těch plzácích, jak jim efektivně zabránit v přístupu na pozemek. Prý nesnáší dotyk s mědí a tudíž nepřelezou předmět s měděným povrchem. Pak by stačilo kolem chráněného pozemku do země zapustit na sebe navazující pásy plechu, svisle orientované tak, aby jejich horní část vyčnívala nahoru pár centimetrů nad povrch země. Jako jakousi "hradbu". A teoreticky by bylo po problému. Nevím nezkoušel jsem to. Ale kdyby to i fungovalo - podstatná nevýhoda: měděného plechu, který není levný, by bylo potřeba mnoho.

Tak mě napadlo - možná blbost - že by to šlo udělat i z obyčejného plechu, například klempířského pozinku, který je levný a nekoroduje. Udělat na té ochranné hradbě nahoře dva ohyby ve tvaru obráceného "U" tak, aby musel plzák překonat ostrý břit v poloze "hlavou dolů" (viz. obrázek). To už bude pro slimejše docela náročný tělocvik. Ale dovedu si představit, že když se pořádně přilepí a hodně se "zlomí", že i tuto překážku by možná dokázal překonat. Tak bych mu to ještě ztížil tím, že by místo plechového pásu byla použita drátěná síťovina (pletivo) s optimální velikostí ok, tak aby jimi slimejš nedokázal prolézt. Tím by se mu radikálně zmenšila jeho lepivá plocha a tedy i schopnost udržet se na svislé stěně. A když by se ta "přepadová hrana" zastřihla šikovně tak, aby z ní směrem dolů trčely přestřižené drátky, neměl by žádnou šanci. Nechcete to náhodou někdo vyzkoušet? Když to bude fungovat, půjdeme napůl.laugh

Bariéra proti plzákům
Bariéra proti plzákům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 19.4.2013 13:23

Není to úplně originální nápad, v Německu jsou k dostání takovéto plůtky se zubatými okraji. Neviděl jsem to ale prodávat u nás.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.4.2013 13:34

No vida, jak jednoduché!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 19.4.2013 14:01

Tak toho bych potřeboval alespoň pětatřicet metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 19.4.2013 14:36

Když jsem dumal nad samovýrobou, problém byl v tom ohýbání do oblouku. Možná by opravdu stačilo to ohnout jen dvakrát do pravého úhlu. A potom nějaké nůžky na plech, které stříhají zoubkovaně. Nevím, zda existují. Něco podobného mají děti na zoubkované stříhání papíru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika