Ako sa zbaviť krtka?



Stránky: 1,  2   
host 
26.11.2002 7:08, zobrazeno: 40582x
Krtko mi narobil príšerné škody na záhrade. Vyskúšal som mnoho spôsobov, ani jeden použitý neviedol k cieľu, aby som ho vyhnal z pozemku. Príjmem akékoľvek rady. Ďakujem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 27.7.2004 13:10
Do díry pod hromádkou vložte kus hadru namočeného v naftě. Funguje 100%. Nebo do ní zastrčte láhev (plastovou či skleněnou) hrdlem dolů. Netradiční - do díry zaveďte hadici od výfuku nastartovaného vozidla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.97 (?), 1.10.2006 17:53

Já vyzkoušel jak vodu, tak i hadicí napojenou na výfuk auta, tak i popisovaný způsob a láhvemi. Krtek se mi asi vysmál. Udělal po 3 dnech "krtinec" přímo v místě, kde láhev byla. Nějaké granule a nebo jed, to nezabralo, takže už zůstává jen tady popisovaný způsob s pastí. Hodně lidí tady psalo, že měli úspěch. Asi záleží jen na tom, jak se pasti položí. Hodně štěstí !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Groh - (17), 24.10.2006 10:46

REVIRA prřacuje spolehlivě s minimální pracností aplikace. Pouze se rovnoměrně rozhodí na povrch ošetřovaného pozemku. www.biofer.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.142 (?), 21.5.2012 12:22

Vyhánění krtka: vyzkoušel jsem všechny popsané metody včetně solárního plašiče, který vydržel jen jednu sezónu. Vycházel jsem z toho, že krtek je hmyzožravec a při obstarávání potravy se řídí čichem. Když nepomohl naftalen, zkusil jsem granulovaný kravský hnůj a úspěšně. Nasypal jsem pár granulí do každé chodbičky, na kterou jsem přišel. Výsledkem byli dva zdechlí, zcela vyhladovělí jedinci na záhonech. Takto jsem je zahubit nechtěl, ale stalo se. Jiný prostředek jsem nepoužil. Možná mi to nějaký odborník vymluví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 21.5.2012 12:35

Nebudu Vám nic vymlouvat, ale spíš mě zajímá, nakolik to může být průkazné. Zda někdo v okolí třeba nehubil myše nějakým gelem a podobně. Zda to opravdu byl jen ten hnůj. Je totiž zvláštní, že daleko silnější svinstva - karbid, naftalín, různé patrony na dým a podobně nedokázaly krtčí čich otupit a hnůj ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.5.2012 12:58

Jak účinkuje granulovaný hnůj, to nevím, ale jak funguje čerstvý (uleželý) hnůj, to mám roky vyzkoušené. Krtky spíš přitahuje. Ne snad sám o sobě, nýbrž  žížaly a hmyz, který se v něm množí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.18 (?), 2.3.2007 14:43

10 let jsem měl trávník jedna radost. Pak se tam objevil krtek a zahrada byla k nepoznání. Zkoušel jsem citrónové kuličky, naftu, vlasy, pet lahve pastičky atd. Krtek ryje v zimě každé 2 sudé hodiny, v létě liché - letní čas. Zkoušel jsem si na něj počíhat ve dne i v noci - je strašně rychlý, nechytil jsem ho. Na netu jsem si našel solární plašič na krtky za 800Kč, 2 roky mám zahradu čistou bez jediného krtince - všichni se odstěhovali k sousedům a já mám klidné spaní. Doporučil jsem známým - jsou též spokojeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.120 (?), 26.4.2012 18:41

Tzv. plasic krtkov!!!

Plasic
Plasic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.122 (?), 3.5.2015 9:42

tak toto som vyskusal, kupil som s dosahom 600m2 a meter od neho spravil dalsi krtinec 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika