Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

S lepom treba byt opatrny, nanasat priamo na koru sa moze len u starsich stromov, t.j. takych, ktorych kora je uz "mrtva" - popraskana, stara, drevita. Aj na etikatach a navodoch na pouzitie na to upozornuju. Ja pouzivam Chemstop Ecofix, lepi dobre a dostatocne dlho. Totiz casom sa tam nalepi kadejaka hmyzia haved, a pokial je jej vela, tak po nej mravci mozu prejst. Preto treba ten lepiaci pas urobit dostatocne siroky, aby to trvalo dlhsi cas, kym sa ta cesticka vytvori. Kriticke je obdobie teraz na jar/zaciatok leta, potom uz mravci az tak skody nenarobia aj ked sa uz dostanu do koruny.  Chemstop z minuleho roka na jar este stale lepil, ked som ho odstranoval. Uz bol ale zaneseny spinou a hmyzom, preto uz nefungoval.

Treba lepom zablokovat vsetky cesty do koruny stromu - teda aj koly, ku ktorym su priviazane (pri starsich zhrdzavenych zeleznych trubkach mozu preliezt aj vnutornom trubky), ohnute konare, ktore sa dotykaju krikov, inych rastlin,... Lep som tento rok nanasal na pasik zo strecovej potravinarskej folie, pouzivanej bezne na balenie potravin.

Nepaci sa mi vsak, ze po odstraneni tychto folii sa z nich stane nerecyklovatelny odpad, takze chcem vymysliet inu strategiu. Doteraz som podu pod stromami neobrabal, ale momentalne to pokusne skusam, lebo v neobrabanej pode sa mravci uhniezdia. Pod stromami, kde som mal najviac problemov s voskami, som vzdy nasiel mravenisko. Ako som sa docital, pocas zimy mravce vosky nanosia na korene stromu a tak im pomahaju prezit, na jar ich odtial vynosia do koruny. Preto je zrejme zasadne zlikvidovat mraveniska v dosahu korenov. 

Minuly rok mi strategia lepenia fungovala, hoci som lepil az v juni, lebo dovtedy som nemal lep. Kde bolo vosiek vela, tam som strekol Neem Azal, kde len trocha, tam sa o ne postarali lienky a ucholaci (po cesky skvori). Pokial su totiz vosky ochranovane mravcami, lienky ich nedokazu efektivne zlikvidovat. Samozrejme, treba byt velmi opatrny pri volbe insekticidov, aby neskodili lienkam a inym uzitocnym organizmom. Rozhodne nie napr. neonikotinoidy.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika