Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja som tento rok na vosky prvy krat skusil NeemAzal T/S (olejovy vytazok z niemoveho stromu) a som nadmieru spokojny. Treba vydrzat, ucinok sa dostavuje postupne a pomaly, badatelne je ze tych vosiek ubuda behom ca. 7 - 10 dni po prvom postreku, ale cicat prestavaju behom jedneho dna. Zastavuje to u dospelcov prijem potravy, znizuje to ich plodnost, prestanu cicat a rozmnozovat sa. Larvalne stadia to zasahom do ich hormonalnej rovnovahy usmrcuje, vajicka zasiahnute postrekom sa nevyliahnu. Ma ciastocne systemovy ucinok, postrek je vhodne zopakovat za 10 - 20 dni.

Bi 58 EC je Perfekthion, 40%ny koncentrat organofosfatu dimetoat. Je to vyborny insekticid hlavne proti savemu hmyzu, kontaktne ucinkuje takmer proti vsetkym hmyzim skodcom, ma pomerne dlhu systemovu ucinnost proti cicavym skodcom, ma aj iste vedlajsie ucinky proti roztocom, je z organofosfatov jeden z pomerne menej toxickych pre cloveka (v porovnani s napriklad fosfamidonom, azinfosom, parationom alebo metamidofosom), ale ano, smrdi to, je to neselektivne, vysoko toxicke pre vcely, dost skodlive pre cloveka, ma to dlhe cakacie lehoty, ovocie by sa vlastne nemalo konzumovat aspon 42 dni po osetreni. Ja to pouzivam len zriedka, ked je celu sezonu silny tlak skodcov a jedna aplikacia neonikotinoidu alebo Pirimoru, pripadne v seriach s pyretroidmi a repkovym olejom nestacia. Aj to len na okrasne rastliny alebo mnozitelske porasty a v plnej protichemickej.

Skusit mozte tie vosky zahubit 2%nou emulziou repkoveho oleja, cisto kontaktny ucinok, ziadny rezidualny, alebo este lepsie ten NeemAzal TS, ma systemovy ucinok a dlhodobo decimuje populaciu skodcov. Len vyskusajte znasanlivost najskor na casti rastliny/kultury a nepredavkujte to, 3 - 4 mL/L vody stacia, treba mat trpezlivost.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika