Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý večer. Mám na pozemku mnoho těchto potvor, že bych je mohl rozdávat. Proto jsem vytvořil "bedny" z králičího pletiva 100 x 100 x 30 cm.Tyto bedny- klece jsem sešil měděným zvonkovým drátkem a vsadil jsem je do vykopané jámy jenom 30 cm hluboko. Potom jsem prostřihl uprostřed víka rovný otvor dostatečně dlouhý. Poté následovalo zatlučení opěrného kůlu, tak abych neroztrhnul pletivo ve dnu klece. Bednu je třeba částečně naplnit kvalitním kompostem a obsypat hlínou a ušlápnout.  A již můžete sázet . Po naplnění bedny , usazení stromku a obsypání klece je třeba lehce přišlápnou a znovu doplnit hlínu.  Vyvázat stromek a zůstáva jenom zašít horní plnící otvor tak, aby pletivo vytvořilo takovou jako minimanžetku kolem kmínku  . Nesmí prostě vrůstat do sílícího kmene, ale hraboš tudy nesmí proklouznout. Hlína v bedně i kolem bedny se začne slehávat, proto bohatě mulčuji, doplňuji hlínu s pískem. Je třeba dbát na to, aby se stromeček usadil v takové hloubce jak byl pěstován ve školce  . Kmen je zabezpečen proti okusu a ohrádky jsou proti kravám. Až je zeleno ohrádky sundávám. Viz fotky. - na prvním snímku je Red topaz na M9  a na druhém Bellamíra na podnoži P.WAG a její první plod. Ty pruhy linolea jsou chrániče proti jarnímu sluníčku.Tímto opatřním oddaluji dobu probuzení stromečků a pozdější kvetení. Je větší šance že květy nezmrznou. Linoleum odstrním až je teplo.Zdeněk

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika