Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Metoda se jmenuje solarizace (angl. "soil solarization"). Používá se i v zemědělské velkovýrobě, hlavně kvůli nematodům, ale asi moc ne v našich zeměpisných šířkách. Google nalezne řadu odkazů. Připadalo mi to jako dobrý nápad, ale nevýhodou je, že u nás ho lze použít jen v nejteplejších obdobích roku, a to mám na záhonech raději něco jiného než průhlednou PE fólii. Jinak si ale myslím, že sterilizace volné půdy do větší hloubky, bez ohledu na prostředky, by byla spíš škodlivá - někde jsem četla, že třeba takové plošné vyhubení mnou "milovaných" drátovců by mělo katastrofální dopad na půdní strukturu. Velmi tenkou povrchovou vrstvu půdy sterilizuju místně (primárně kvůli semenům žabince) vodní parou z generátoru páry pro domácnost. Účinek je opravdu krátkodobý, ale pohled na zvadlé semenáčky žabince dělá mému horšímu já velmi dobře. Umtata 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika