Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jsem myslel, že krtek je vyřešen.Přispívám již čtvrty rok, ale asi to nikdo moc nečte

Přítel Wimpi uvádí... Zdravím pány Petra a Henryho, známé krtkobijce a propagátory sklopné drátové pasti fy Farilia. Omlouvám se všem, ale musím poněkud zchladit entuziasmus a optimistická očekávání z vysoké účinnosti této pasti...

Studuji chováni krtka již dlouhou dobu -- pasti jsem shánél jiz v počtu cca 50 kusů --celé příbuzenstvo a jejich známí... dokonce jsem si pár nechal zinkovat, protože koroze mi vadila esteticky - ne však funkčně

Wimpi - krtek nemá potřebu hrnout zeminu-naopak prochází dalnice a sbírá hmyz, opravuje pouze porušené chodby a vloženou překážku obejde a vraci se do té samé, je v celku také dost líný.Past kterou popisujete se nějak liší od FARILIE  --drátěné spouštění je dostatečně vzdáleno od vstupního kruhového otvoru /z drátu/90% krtků je chyceno cca v polovině těla.Krtek narazí na překážku a uhne do strany, ale ke spuštění dojde právě silou předních pacek, jak se snaží vyhrabat obchvat.Past je dle mého popisu/již dříve/ zasunuta na přerušené chodbě cca 7cm do chodby a utěsněna kouskem drnu.na každou stranu jedna a ještě přiklopeno cementovou taškou či eternitem a td... aby nebyl průvan... spouštění je tak daleko, že dokonce hraboš vzniklou mezerou proleze udělá malý obchvat a pokračuje... dojde-li k zahrnutí pasti jde většinou o hryzce.Pokud máte krtka v létě na zahradě poznáte to perfektně, ale hryzec používá již hotové dálnice a je celkem utajený.Na něj se musí jinak, ale toje jiná kapitola... Nechci znovu probírat popis lovů krtka ale můj cca 1ha pozemek je stále ok i když na okolních lukách je stále,, zoráno''klid je u známých a syn dokonce udržuje i areál SDH /požárníků/Na podzim lov začíná s příchodem mladých samců a nalíčeno zůstáva i přez zimu na jaře se vyčistí pastě a čekám na zbloudilce atd... Nechci se vytahovat a ani nijak hloupé krtky tady nemáme, ale čtyři roky není krtek problém Hryzec je sice profík, ale 98%jsem již též zlikvidoval -- to je ovšem časově jinak náročné.FARILIA je  funkční a přeji 100%ůspěchu všem kdo o něj stojí... Jsem po operaci TEP kyčle tak to do podzima snad rozchodím, abych zase svůj pozemek ochránil... PETR

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika