Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím,

Již třetí rok přispívám svými poznatky k této problematice.Nevadí mi příspěvky např: soudruzi... z 1.9.2009 a pod.Mé řádky patří těm, co opravdu cítí, že krtek není úplně ohrožen vyhynutím. Příspěvek z 4.3.2007/PETR/ a z 20.3.2008 /Petr/ Vyzkoušel jsem opravdu vše i trubkové pasti, ale při množství krtku v mé oblasti jsou cca na nic. Stále preferuji past Farilia v OBI stále za cca 89 kč.Nechci psát o počtech úlovků, aby to neničilo barvu vlasů zelených hlav.Samci krtku napodzim shánějí nová teritoria a tak od října do zámrazu jich ulovíte nejvíce.Můj pozemek cca 1ha-již třetí rok udržuji v pohodě bez nervů.Bohužel, každý rok musím stále se zmenšující počet odchytit, abych měl celý rok klid.Na jaře již kladu pastě jen do příchozích D1 z míst velkého výskytu.Přez léto tak 3 kousky.Pozor, pozor... pro všechny -boj o čistou zahradu začíná na podzim a ne až se probudíte ze zimního spánku.Mou snahou není vyhubit populaci všude, ale na mém pozemku. V okolí jich je stále dostatek, protože moderní zacházení s půdou typu - příroda si poradí a dotujeme jenom pastevce-jim umožní bezproblémové rozmnožování.Krtky jsem vyřešil.Hryzce na 90% a vše živé ničící kuny držím celkem na distanc.Hryzec to je samostatná kapitola, časově náročná.Výhoda, že je aktivní v létě a lze tedy redukci provádět celoročně.Jedy zásadně nepoužívám past je past, ale ne na hryzce.Jsou velmi opatrní.Ale to je na dlouhé psaní.Přeji úspěchy... Petr

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika