Založení skleníku



host - 159.59 (?) 
31.3.2010 21:22, zobrazeno: 27790x

jsem zahrádkář začátečník a koupil jsem si skleník.Potřebuji poradit, jak jej orientovat a jak jej založit.Skleník je od firmy Korbel z polykarbonátu.Na místě, kde bude stát je nyní tráva.Děkuji všem za radu!!!

george

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 159.13 (?), 5.4.2012 14:32

Dobrý den, já se tedy teprve chystám tento skleník od f. Korbel zakoupit, ale již nyní se vrhnu na přípravu. Mám stejný problém, odkopu drny trávy krompáčem a motykou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 5.4.2012 19:53

Tak třebá já jsem si pod nově budovaný skleník(trochu ve svahu) nechal vybagrovat zeminu do hloubky 60cm(v nejvyšším místě) + 20cm ještě základy. Základy jsem vybetonoval a pak ze ztraceného bednění postavil obvodové zdi a záhony a vylil betonem. Nyní už jen čekám na dodání skleníku Limes Variant D6.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.13 (?), 7.4.2012 16:59

A, prosím Vás, jak jste vyřešil odvodnění skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.4 (?), 7.4.2012 18:58

skleník nemůžete postavit v bažině, aby jste ho odvodňovali... já měl vodu v 70 cm pod povrchem, tam přišel boton s kamenama

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.4.2012 20:39

Odvodnění jsem řešit nemusel, protože máme chalupu na suchu a ani ve dvou metrech není voda. Akorát jsem podél stěn natáhl nopovou fólii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.18 (?), 12.4.2012 18:48

Já jsem se úplně děsil betonování základů pod skleník. A tak jsem nakoupil betonové plotové desky rozm. 200*30*7cm. Pro můj skleník KN vel 4*2,58m jsem jich potřeboval 7ks. V trávníku jsem vyryl rýhu asi15cm š.a 20cm hl.v základně skleníku, postavil svisle plotovky, vyrovnal do roviny a pospojoval nahoře 1mm pozink. pásovinou přišroubovanou na hmoždinky. Škvíry jsem vyplnil pěnou do oken. Samotný skleník jsem pak také přišrouboval k plotovkám. Skleník drží přes10let v pohodě. Teprve po dostavění celého skleníku jsem uvnitř založil záhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.172 (?), 7.4.2012 18:20

U klasického tunelového nejlépe čelem, tedy tou kratší stěnou k jihu (tam co je vchod) a na sever ta protější.Takže delší strany budou jedna na východ a druhá na západ. Není to však bezpodmínečně nutné. Se skleníky od fi. Korbel nemám zkušenosti. Skleníky ve svahu či u zdi nejsou špatné, ale lepší jsou prostě na rovné zemi na volné ploše kde je využito světlo ze všech stran.Přistínit se dají rašlovým úpletem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.13 (?), 8.4.2012 21:44

Jsem také začátečník, co se týká stavby skleníku a za každou radu budu velmi vděčná :) Chystám si "místečko" pro skleník 2,5x4m. A na těch 4m mám mírný sklon (ke vchodu budoucího skleníku) cca 10 cm. Myslíte, že je lepší sklon skopat do roviny alespoň na zakotvení skleníku, který bude bez základů kotvený do země? Nebo dosypat nerovnost hlínou? (hlínu na sadbu ve skleníku se chystám navézt kvalitnější, hnojenou a přerýt se stávající...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 9.4.2012 8:43

Je to celkem jedno, ale z praktického hlediska bude lepší, když u vchodu nebudete mít schod, takže to raději skopněte do roviny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika