Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 147.107 (?)
8.1.2012 11:54

Uvědomte si základní statické prïncipy. Nosník 7,5 m bez podpory by musel být sakra nosník. Taky vzájemné vztahy mezi šířkou a výškou slkeníku mají jistá pravidla, střecha nemůže být moc plochá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 8.1.2012 22:44

Nejširší, co jsem viděl, bylo 4,75 m(volně stojící). Širší opravdu jen na zakázku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 147.107 (?), 8.1.2012 11:54

Uvědomte si základní statické prïncipy. Nosník 7,5 m bez podpory by musel být sakra nosník. Taky vzájemné vztahy mezi šířkou a výškou slkeníku mají jistá pravidla, střecha nemůže být moc plochá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.1.2012 12:22

Bez patřičných podpěr bych do toho vůbec nešel, než velké nosníky tak to raději poděrné sloupy navíc. I ten spád bude muset být hodně velký. Skleník u stěny má své výhody ale i nevýhody, a tou velkou je jednostranný spád střechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 12.1.2013 20:25

S montáží prodává skleníky ZD Dolní Újezd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 20.1.2012 12:39

Pokud si vyberete nějaký skleník z nabídky výrobců, určitě se vyplatí koupit si ho, než se pokoušet vyrábět ho doma svépomocí (zvláště pokud nemáte zdarma materiál – cena materiálu v maloobchodě vyjde skoro na stejnou částku jako hotový skleník).

Jiná situace nastane, pokud potřebujete skleník tzv. na míru vašim potřebám nebo požadavkům. Ale i v tomto případě stojí na zvážení, zda raději neoslovit nějakou specializovanou firmu nebo si alespoň na pomoc nepřizvat zámečníka a sklenáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.23 (?), 29.5.2014 14:20
  • Koupit/postavit- Já jsem opačného názoru než tu píše většina lidí. Každý totiž počítá cenu hotového výrobku proti cenám nového materiálu z prodejen. Pokud se trochu poptáte po okolí zjistíte že ten dokáže zařídit tohle a ten tamto. A pokud bydlíte na vesnici, tak tam se k tomu ani snad nemusím vyjadřovat.
  • Taky se tu psalo že nový skleník je hezčí, by mě zajímalo čím jsou tak hezký, když to tam flušou na výrobní lince jeden za druhým a každej stejnej. Takovej skleník postrádá kouzlo.  Vlastní stavba je jen na vaší fantazii a každej si ho vždy postaví k obrazu svému.
  • Dál tu bylo psáno že se někdo bojí že mu to bude lítat po poli, myslíš že u těch nových se ti předaj s materiálem, to víš že to maj tak akorád vyladěný aby ti to nespadlo na kebuli, a to nejdůležitější musí to vydržet záruční lhůtu, o víc jim nejde. Ale to už by snad lidi v dnešní době měli znát (protože to je u každého nového produktu). Naproti tomu vlastní skleník si můžeš udělat poctivěji, kvalitněji.
  • Doma jsem stavbu skleníku odkládal, protože byli i další věci na baráku, znáte to, no a když jsem kopal novou studnu napadlo mě tehdy udělat si podzemní skleník, a tam mít tu studnu, bylo to hlavně z důvodu že mě nebavilo na zimu uklízet čerpadlo a hadice, takhle je celá studna v podzemí ve skleníku a tam teplota pod nulu neklesne.
  • Dost mě překvapuje že se tu nikdo neohlásil cože 32 tisíc mazec a v podstatě tu všichni říkaj, jo novej skleníček ten se vyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.6 (?), 17.4.2015 8:21

Souhlasím s vámi ono stačí se poptat po okolí a nebo obejít stavby kde se mění okna já mám skleník ze starých oken kde okno měří v 150cm š.100 cm a poladil sme to tak aby mě to vyšlo na skladbu takže ve mám skleník 300cm dělká a 150 cm šířka jediné co sem musle koupit byli hranolky na kostru skleníku a šrouby takže cena skleníku bez práce mě stála necelích 500,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika