Vyplatí se v dnešní době stavět skleník nebo koupit hotový?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?)
7.1.2012 18:18

Žádný skleník pokud vím se neprodává i s montáží. Vždy je to stavebnice, kterou si sestavíte sám, nebo necháte smontovat. U stavebnice máte výhodu, že všechny detaily jou už vymyšlené, nemusíte nic konstruovat. Dostanete vše pohromadě, ve správných rozměrech. Omezený jste pevně definovanými rozměry skleníku, které musíte respektovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Joska6 - (5) - 8.11 (?), 26.2.2013 13:24

Dobrý den, pokud můžu doporučit, zvolil bych variantu "hotového" skleníku. Mám s tím poměrně dobré zkušenosti. Odpadly mi starosti se zjišťováním kolik co kde stojí, plánováním stavby, sháněním materiálu a podobně. 
Skleník jsem postavil s pomocí švagra a jsem s ním spokojený. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 7.1.2012 18:18

Žádný skleník pokud vím se neprodává i s montáží. Vždy je to stavebnice, kterou si sestavíte sám, nebo necháte smontovat. U stavebnice máte výhodu, že všechny detaily jou už vymyšlené, nemusíte nic konstruovat. Dostanete vše pohromadě, ve správných rozměrech. Omezený jste pevně definovanými rozměry skleníku, které musíte respektovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 7.1.2012 18:36

Jasný to chápu, mě šlo jenon o to zda se vyplatí vyrábět si konstrukci sám. Vypadá to že vyhrává "hotový " skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.1.2012 19:50

Pokud bude skleník u stěny tak musí vyhrát vlastní konstrukce, a myslím že na celé čáře. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 8.1.2012 12:17

Furt to počítám a když bych tem čas strávený na výrobou konstrukce, byl na melouchu jako elekrikář, tak mě to vyjde nastejno. Snad kdybych měl jinou školu a měl aspoň představivost jak udělat nosné prvky a výstuže takhle nad tím budu mutovat kolik dní. Nebo někde ošlehnout již hotový skleník a postavit to podle něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 8.1.2012 16:50

Mirku v jiném tématu jsem viděl Váš rozestavěný skleník z CW a UW profilů. Je to zajímavá konstrukce, která mě zaujala a možná nejen mě. Mohl byste prosím zveřejnit další fotografie, hlavně spojení jednotlivých profilů a vzpěr. Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.1.2012 18:30

Použil jsem padesátkové profily protože CW se v tom případě dá otočit dle potřeby o 90°. Vše jsem šrouboval a v okamžiku kdy byla konstrukce hotova, tak jsem v místech lepení skla samořezné šrouby nahradil nýtováním. Skla jsem lepil natvrdo silikonem. Jelikož jsem byl limitovám výškou plotu, tak jsem zvolil spád na obě strany, ve Vašem případě (jednostranný) bych asi volil spád lomený. Vzpěry jsou dvě na každé straně a konstrukce je stabilní nejen díky jim (průhyb střechy), ale hlavně zakotvením do stěny.

Použité nářadí - příklepová vrtačka, akuvrtačka-šroubovák, vodováha, nůžky na plech, kladívko, hmoždinky,  spojovací materiál. 

stavba skleníku
stavba skleníku
stavba skleníku
stavba skleníku
stavba skleníku
stavba skleníku
stavba skleníku
stavba skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 8.1.2012 19:39

Klobouk dolů, tomu říkám precizní práce, vypadá jako profi skleník. Hodím si to na papír a lehce se dopočítám spotřeby a ceny profilů, navštívím sklenáře za kolik by bylo sklo a uvidíme jaká bude předběžná cena. Ještě se zeptám, jak máte řešené okno? Díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.1.2012 19:56

Okna i dveře jsou zhotoveny z UD profilu (venkovní rám) a vystuženy CD profily. Čelní okno a dveře jsou zaskleny nalepeným sklem, střešní výklopné okno je zaskleno přišroubováním 4mm polykarbonátu kvůli váze a vybaveno samočinným otevíráním. Samotná konstrukce vyšla zhruba na dva tisíce, bez skla a automatického otvírače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 9.1.2012 17:34

Mohl byste ještě prosím připojit pár fotek zasklení čelní stěny a dveří. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika