Ulička ve skleníku



host - 121.228 (?)
6.5.2020 13:46
Díky všem za reakci. Už vím, jak udělám uličky. Nakonec budou dvě, protože jsem se byla podívat ve skleníku od známé se stejnými rozměry a měla vyhloubenou asi jednu pulmetrovou uličku a nedostala jsem se vůbec ke stěnám skleníku. Měřím necelých 170 cm. Koupím betonové obrubníky a uličky budou mít 30 cm, takže se tam vleze dlažba. A takhle aspoň dosáhnu i k deskám, které položím na konstrukci skleníku. Jen mě teď děsí to, aby mi skleník neuletěl. Podhrabové desky vypadají dobře, jenže pochybuju, že manžel s tím bude souhlasit. Navrhuje šest pacek od skleníku trošku zabetonovat - ale asi jen 20 - 30 cm, protože se mu nechce hloubit díru na hlubší beton. Jedna packa má délku 35 cm. Myslíte, že ta troška betonu pomůže v tom, aby skleník neuletěl?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 121.228 (?), 5.5.2020 13:04, zobrazeno: 12328x
Dobrý den, prosím o rady ohledně uličky ve skleníku. Můj první skleník by měl teprve dorazit. Jedná se o rozměr 3x4 metry a je z polykarbonátu. Je lepší v něm mít jednu nebo dvě uličky? Mám si uličku zapustit do země? A jak moc? Skleník bude bez základů. Z čeho uličku udělat a jaká šířka se vám osvědčila? Musí se nějak odvodnit? Strany uličky můžou být z betonových obrubníků? Děkuji za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.65 (?), 5.5.2020 20:15

Ulicka staci urcite jen jedna. A urcite zapustit - idealne tak, abyste se mohl ve skleniku narovnat a mel pohodlny pristup k zahonum. Takze mira zahloubeni je odvisla od vysky skleniku a vasi vysky. A nebo ulicku nezahlubovat a naopak mit zvysene zahony, to zalezi na konstrukci skleniku.Ja osobne mam ulicku zdenou, odvodneni zadne nemam a bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 232.245 (?), 5.5.2020 20:39

A já žádnou uličku nemám, pouze pohozené 4 betonové dlaždice, po kterých přecházím, a taky žádný problém.

Zkrátka - je to pouze na vás, jak vám to bude vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
OpiceOpi - (9) - 43.185 (?), 19.2.2023 14:27

Souhlasím! Také mám tuto zkušenost a fungovalo to pěkně. Stejně tak dřevěná deska, jak popisuje jeden z diskutujících níže. A ještě mám vyzkoušeno jedno řešení, které vydrží rok a je taky úplně v pohodě, a sice pevný karton z krabice. Když zalévám, klidně zaliju i jej, on zas uschne a voda se dostane do půdy i pod něj. Po tom roce ho buď vyhodím do kompostu a dám nový, nebo už ten původní sám zetlí. Vybírám nepotištěné kartony.

Za mě je naprosto zbytečné dávat tam nějaké betonové obrubníky apod., to je škoda místa. Ale chápu, pokud někdo chce nebo potřebuje mít uličku pod úrovní terénu, že pak je to ohraničení potřeba.

O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 5.5.2020 22:05

Provedení uličky závisí zejména na věku uživatele. Čím mladší, tím mělčí může být a naopak. Beton je v pořádku, vlastně je nejlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.65 (?), 5.5.2020 22:33

Ono zalezi i na vysce uzivatele :)). Ja mam treba pres 2 metry a neni opravdu moc pohodlne byt porad ohnuty. Idealni, ale nejpracnejsi varianta je zahon ve vysce pasu, kdy si clovek muze hrabat v zahonu pekne ve stoje. Ted to mam takto a opravdu nelituju namahy (zahloubeni ulicky + zvednuti zahonu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 5.5.2020 23:24

všechno to jsou zbytečnosti. Stačí nějaké staré putovní prkno, když natáhne vodu a prohne se, jen se otočí a funguje dál. Naprosto vynikající je, že po sezóně ho vytáhnete a můžete zrýpat celou plochu skleníku ničím nepřerušenou. Stovku salátů ze skleníku už jsem sklidil, teď se v něm o místo přetahuje květák se zelím a kedlubnami.Prkno si nestěžuje. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 6.5.2020 7:39

Sto lidí, sto chutí-já bych se bál, že mi pol.skleník posune nebo dokonce převrátí silnější vítr, že mi taky kvůli absenci základů vše sežerou slimáciangry! Prkno není špatné, ale někomu by přišlo málo estetické. Protože i mě záda víceméně bolí-někdy méně, většinou však vícecheeky, tak při práci v zeleninové sekci zahrady používám i klekačku a k nimravé práci v sedě i kdesi zachráněnou pl.bedýnku na 20 piv-mám ji vzhůru nohama, opatřenou kulatým čal.sedákem ze židle, která už neměla jiné využití. Pro sklizeň z keř.rybízů, angreštů i lusků z keř.fazolí je to super pomocník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 6.5.2020 11:13

 skleník bez základů, taky bych se bál, že uletí. Na druhé straně jsem odpůrcem nějakých tlustých betonových základů do zámrzné hloubky. Moje skleníky stojí bez pohybu přes 20 let na podhrabových deskách z 2/3 zapuštěných do země a ještě se mi nestalo, že by se hnuly. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.228 (?), 6.5.2020 13:46
Díky všem za reakci. Už vím, jak udělám uličky. Nakonec budou dvě, protože jsem se byla podívat ve skleníku od známé se stejnými rozměry a měla vyhloubenou asi jednu pulmetrovou uličku a nedostala jsem se vůbec ke stěnám skleníku. Měřím necelých 170 cm. Koupím betonové obrubníky a uličky budou mít 30 cm, takže se tam vleze dlažba. A takhle aspoň dosáhnu i k deskám, které položím na konstrukci skleníku. Jen mě teď děsí to, aby mi skleník neuletěl. Podhrabové desky vypadají dobře, jenže pochybuju, že manžel s tím bude souhlasit. Navrhuje šest pacek od skleníku trošku zabetonovat - ale asi jen 20 - 30 cm, protože se mu nechce hloubit díru na hlubší beton. Jedna packa má délku 35 cm. Myslíte, že ta troška betonu pomůže v tom, aby skleník neuletěl?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika