Uklízet folník?



host - 144.38 (?)
28.3.2019 19:42

Možná jen nechápete psaný text. Psal, jsem, že jsem tak velký fóliák měl. Dnes už mám fóliák jen 6 x 5 metrů a skoro vše, co v něm vypěstuju, tak rozdám. S ničím nekšeftuju, už mám 66 roků, takže jsem taky důchodce Alexi. Ale jako bývalý profi zahradník o tom opravdu něco málo vím. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Alex46 - (14) - 6.180 (?), 27.3.2019 7:21, zobrazeno: 3886x

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo už delší dobu provozuje folník s kašírovanou folií jestli je lepší na zimu odělat folii, nebo ji tam nechat celý rok. Například jak dlouho vydrží celoročně používaná folie ve srovnání se zazimovanou folí?   Alex

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.38 (?), 27.3.2019 8:51

Dobrý den. Mám fóliák, ale s jinou fólií. Ta moje má velmi dlouhou životnost. Ale jednou za 3 roky ji na jedné straně fóliáku uvolním a smotám na druhou stranu fóliáku, kde ji vhodným způsobem zatížím. Důvod není šetření fóllie, ale to, že se využijí veškeré zimní srážky. Pokud fólii nesmotávám, tak vždy po sklizni celý fóliák několikrát důkladně prolévám vodou. Právě to zimní přemrznutí je důležité. Pomáhá to mimo jiné i odstraňovat tzv. únavu půdy, která je známá z vytápěných skleníků, které jsou neustále využívány bez možnosti promrznutí půdy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 27.3.2019 9:44

Kdyz jsem mel foliak, tak kazdy rok byl na jinem miste.Vynos byl daleko vetsi než z nasledneho skleniku ktery jsem ob rok vyvazel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.180 (?), 28.3.2019 15:37

Jelikož mi nikdo neodpověděl přesně na mou otázku, tak si odpovím sám. Dnes jsem převzal od zásilkové služby krabici s komponenty, ze kterých složím folník (2x2x3,5m  - 2190Kč) V návodu je mimo jiné striktně doporučeno na zimu folii sundávat, není mrazuvzdorná. Takže to musím udělat tak, aby folie šla lehce a bez problémů sundávat. Jinak děkuji "hostům" za jejich příspěvky. Tento folník bude jen na papriky. Na rajčata a okurky mám již skleník. Ještě jedna léty prověřená skutečnost - papriky rostou lépe pod folií, než pod sklem. Nemám ovšem prověřenn druh skla a folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 28.3.2019 16:00

Dobrý den. Budu reagovat ještě jednou. Dle mého ten váš fóliáček je kapánek humorný. Měl jsem dříve fóliák 17 x 6 metrů a na něm kašírovanou fólii vyrobenou na míru ze známé firmy ve Svitavách. Nic se na zimu nesundávalo a vydržela bez problémů minimálně 3 roky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.180 (?), 28.3.2019 18:09

Máte úplnou pravdu, my důchodci si tak akorát můžeme koupit takový malý humorný folníček, na větší nám nezbyde... Když někdo pěstuje ve 100metrovém folníku na kšeft zeleninu, tak se mu to "diskutuje". Pohybujete se totiž v úplně jiné kategorii. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 28.3.2019 19:42

Možná jen nechápete psaný text. Psal, jsem, že jsem tak velký fóliák měl. Dnes už mám fóliák jen 6 x 5 metrů a skoro vše, co v něm vypěstuju, tak rozdám. S ničím nekšeftuju, už mám 66 roků, takže jsem taky důchodce Alexi. Ale jako bývalý profi zahradník o tom opravdu něco málo vím. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.180 (?), 29.3.2019 6:16

Stanislawe, já jsem to pochopil a věřím, že i jiní čtenáři tak, že pokud jste byl zahradníkem a provozoval jste velký folník, tak jste byl logicky profesionál, který se tím živil (taky se říká "pěstuje to na kšeft"). A chápu, že tehdy by byl můj nynější folník proti tehdy vašemu "kapánek humorný". Jinak vám přeju ve vašem nynějším humorném folníku hodně pěstitelských úspěchů a ať vám folie vydrží mnoho let! Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.237 (?), 28.3.2019 17:21
Přidám zkušenost s foliakem z Globusu, zelenej 3x2 m. Po dvou letech jsem letos kupoval novou plachtu, protoze se začal rozpadat, objevily se tam male dírky, tak jsem objednal za tisíc novou. Zima plachtu určitě poskozuje, ale tomu mému zřejmě nejvice uškodilo stříkání okurek kuprikolem. Když už jsem ho měl namíchaný na okurky venku, tak jsem to postříkal i uvnitř ve foliaku. Poučení: pozor na chemii ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.180 (?), 28.3.2019 17:55

V tom návodu taky varují před použitím jakékoliv chemie. Ještě jsem se chtěl zeptat na tu zelenou barvu folie, jestli to roste líp, než při bílé barvě folie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika