Tunelový fólíovník - malý - kostra



host - 16.134 (?) 
20.3.2016 21:08, zobrazeno: 4349x

Dobrý den,´mám nízký tunelový foliovník (pouze na jaro) cca 0,7m vysoký, 0,7m široký cca 10m dlouhý. Nyní mám oblouky ze železa (tenký roxor), i přes nátěr reznou, špiní, atd... Letos přemýšlím o výměně za plastové oblouky, ale nevím z čeho. Přemýšlel jsem např. sklolaminátových prutech co jsou u stanů ale zjistil jsem, že z nich neudělám tak malý a ostrý oblouk. Nemáte někdo doporučení na materiál...?  Předem děkuji Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 20.3.2016 22:38

A co navléknout na roxory vhodnou PVC hadici? To by bylo asi nejlevnější řešení splňující požadavky - nešpinit atd. Další možnost by byla poptat u místních firem otryskání a nalakování práškovým lakem. To už by něco vydrželo, ale s cenou může být problém. Poslední z mých šílených nápadů je použít PPR vodovodní trubky a buďto je zkusit naohýbat, ale asi se jim moc chtít nebude, tak jim domluvit horkým vzduchem -  ale to nevím jestli jde, výsledek nejistý. A nebo nic neohýbat a s pomocí 90° a 45° kolínek svařit konstrukci typu "domeček", ale tady zase může být problém cena, pokud budete platit za práci. Taky si nejsem jistý, jak jsou PPR trubky pevné na tohle použití, jestli by to zvládly. Dejte prosím vědět, jak jste to nakonec vyřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.22 (?), 22.3.2016 17:03

Dobrý den, děkuji moc - PVC hadice mě nanapadla..., toto řešení mi bude myslím 100% vyhovovat. Díky za nápad JS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza Ringo - (5) - 96.15 (?), 23.3.2016 12:10

Nebo použít samotnou Pex-Al-Pex trubku na podlahové topení. Hliník mezi vrstvami má dostatečnou pevnost aby udržel trubku ohnutou jak potřebujete a v Baumaxu mají metr asi za 14 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika