Teplota ve skleníku během tropických dnů



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
4.8.2017 7:26

Jak jsem řek, tak jsem učinil. Na prvním grafu jsou teploty naměřené na jaře, kdy dosahovaly hodně přes 40°C, přestože venky mohlo býttak kolem 25°. V druhém grafu jsem měřil průběh teplot v těchto dnech, a jak je vidět, přesně kopírují vekovní teplotu a uvnitř skleníku se nic nepřehřívá. Přitom je celý den na přímém slunci. Rozdíl je jen rostlinné hmotě uvnitř, která nyní vyplňuje už přes polovinu prostoru. Takže jak říkám, žádné stínění skleníku (aspoň v mém případě) potřeba není. (ty větší výkyvy v měření jsou způsobené mraky přes den, nebo puštěním vody navečer)

Teploty ve skleníku na jaře
Teploty ve skleníku na jaře
Teploty ve skleníku v létě
Teploty ve skleníku v létě
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 31.7.2017 10:54, zobrazeno: 10019x

Dobrý den, rád bych se vás, majitelé skleníků, zeptal, jakým účinným způsobem dosáhnete během dnů s venkovní teplotou nad 30°, aby ve sklenících nebyla příliš vysoká. Já mám skleníky ze skla a tento materiál se dokáže na slunci opravdu pěkně rozpálit, takže přes střešní části instaluji bílou látku nebo netkanku, případně i igelitovou plachtu. A jak to řešíte vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 31.7.2017 11:12

Podobně, mám zastíněnou i jednu boční stěnu (jižní strana). I tak je tam přes 40 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.2 (?), 31.7.2017 11:22

na jižní straně přehozená záclona, u vchodu malý větrák na spínací hodiny. Daník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.3 (?), 31.7.2017 11:42

stresni okna postrikam nebo natru cik cak vapnem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.213 (?), 31.7.2017 12:37

A co roseni?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 31.7.2017 13:34

Já teda nevím, ale mně to funguje tak nějak samo. Na konci jara tam rostly teploty nad 40°, paprikám i okurkám vadly listy, ale teď přes léto je to úplně v pohodě. Myslím, že to dělá ta masa rostlin, jsou tak velké, že dělají hodně stínu a pohlcují teplo? Fyzikální zdůvodnění neznám, ale i po poledni je ve skleníku snesitelně (oproti jaru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 1.8.2017 8:10

Petře, skleník nemám, ale zajímalo by mne, jaké teploty tam teď máte. Já jsem byl včera na zahradě a na slunci jsem nemohl vydržet. Dnes tam asi ani nepůjdu. Rajčatům jsem přilepšil a natáhl jsem nad ně stínící tkaninu. Doufám že se na tom slunci neuvaří.

           Vadimír

Stínění
Stínění
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.8.2017 8:24

Vidíte, teploměr se záznamem tam už nějakou dobu nemám. Ok, zkusím si vzpomenout a odpoledne ho tam umístím, samotného by mě to zajímalo. wink

PS: a to stínění rajčat, no nevím - často jsem koukal, že ani ve středomoří rajčata nijak nestíní, a tam je to ještě trochu jiný level v teplotách a slunci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 1.8.2017 8:41

Nevím jaké je to ve středomoří, ale já pěstuji rajčata na jeden výhon, takže listí, které by velké plody zastínilo tam až tak moc není. Co jsem viděl v Itálii, tak třeba San Marzano v okolí Neapole nebylo vedeno na jeden výhon. Například minulé období, prakticky celý červenec jsem měl skoro na všech českých rajčatech žlutý límec. Moc mně to nevadilo, protože jsem je měl stejně všechny jen tak na zkoušku a všechny je zpracovávám na pečenou omáčku a včera jsem ty tvrdší začal sušit. Ale záhon s velkými hlavně španělskými rajčaty rajčaty to je pro mne něco jiného. Ty bych kvůli nějakému zanedbání ztratit nechtěl.

           Vladimír

Zamorano, Salobre, Rosa de Huesca
Zamorano, Salobre, Rosa de Huesca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.8.2017 7:26

Jak jsem řek, tak jsem učinil. Na prvním grafu jsou teploty naměřené na jaře, kdy dosahovaly hodně přes 40°C, přestože venky mohlo býttak kolem 25°. V druhém grafu jsem měřil průběh teplot v těchto dnech, a jak je vidět, přesně kopírují vekovní teplotu a uvnitř skleníku se nic nepřehřívá. Přitom je celý den na přímém slunci. Rozdíl je jen rostlinné hmotě uvnitř, která nyní vyplňuje už přes polovinu prostoru. Takže jak říkám, žádné stínění skleníku (aspoň v mém případě) potřeba není. (ty větší výkyvy v měření jsou způsobené mraky přes den, nebo puštěním vody navečer)

Teploty ve skleníku na jaře
Teploty ve skleníku na jaře
Teploty ve skleníku v létě
Teploty ve skleníku v létě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika