Složení půdy ve skleníku



host - 147.130 (?) 
25.5.2008 12:28, zobrazeno: 14566x

Prosím o radu, jaké má být správné složení "půdy" v novém skleníku, který bude využíván celoročné. Výška složení "půdy" je počítána 150 cm s tím, že má 40 cm základy a větší část výšky je nad terénem. Tzn. mám původní zem a na ní mám dát "nové složení půdy" pro skleník. Podotázka: Mám dát nejdříve nějakou izolační folli? Na to kamení pro odvod vody? Děkuji za případné rady či nasměrování, kde bych tyto informace zjistil?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 28.5.2010 23:44

Zajímavá otázka, žádná rada? Nikdo neví jak ideálně upravit půdu v novém skleníku?Mně by stačilo vědět do jaké hloubky a jaké složení, případně vrstvy (půda-kompost-hnůj). Poradí někdo?:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.108 (?), 29.5.2010 7:58

Alespoň půl metru. 30 cm hnoje, 20 cm ornice s kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.38 (?), 15.3.2012 12:40

Složení: velká polena, menší větve, na to je dobré dát štěpky nebo dřevní drť, případně piliny. Cele to zakrejeme novinama a zasypeme zemí, pak hnůj a znovu zem. Mám to vyzkoušené a funguje to asi 7 let, pak je třeba vše vykopat a udělat znovu. Mezi tím dohnojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika