Skleníky Tobiáš - zkušenosti, spokojenost?



host - 24.183 (?)
6.3.2011 9:32

Po roční zkušenosti nemám jediný důvod si stěžovat. Pokud si budete skleník sami montovat, připravte se na poškrábané ruce od ostrých hran plechů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 199.100 (?), 5.3.2011 23:49, zobrazeno: 57972x

Zvažuji koupi skleníku a docela se mi zamlouvají od této fa. I když jsem prošla i nabídky skleníků z hypermarketů, Lanit plast apod. mám trochu obavy z jejich kvality. Můžete poradit? Díky Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 6.3.2011 9:32

Po roční zkušenosti nemám jediný důvod si stěžovat. Pokud si budete skleník sami montovat, připravte se na poškrábané ruce od ostrých hran plechů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 7.3.2011 6:49

Mám stejný skleník asi 10 roků, stejná zkušenost. Fakt je, že před montáží jsem všechny plechy ošetřil dodanou pasivací, nastříkal dodanou základovkou a vrchní akrylovou barvou. Nikde dosud není stopa koroze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.95 (?), 7.3.2011 21:42

I já mám skleník od této firmy, kupoval jsem ho před 12lety, sám jsem ho smontoval, a jsem s ním spokojen, dodnes se na něm nevyskytla ani jedna závada.     Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.41 (?), 8.3.2011 17:06

Také jsem uvažovala o skleníku od firmy Tobiáš, ale pak jsem na internetu narazila ještě na skleník M32 od ZD Dolní Újezd u Litomyšle, který se mi líbi víc, ale bohužel jsem ani jeden skleník neviděla ve skutečnosti (výrobce je příliš daleko od mého bydliště). Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti i s tímto skleníkem M32. Také jsem procházela všechny skleníky od Lanit Plast a hypermarketů, ale ty jsem nakonec všechny zavrhla a přemýšlím pouze mezi těmito dvěma firmami.     Ludmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 8.3.2011 18:31

Našel jsem si fotky M32 a vypadá to, že si jsou ty konstrukce velice podobné. Automatické otvírače oken, skla a jejich uchycení jsou stejné. Plechové díly vypadají proti Tobiášovi dost odlehčené - ale třeba jsou ze silnějšího plechu, nevím. To otvírání oken u M32 a okapy na střeše se mi nezdají příliš praktické,  dvoukřídlé dveře se mi naopak líbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vodehnal - (23) - 174.134 (?), 9.3.2011 14:25

Máme skleník od firmy tobiáš do loňského jara, žádná závada se neobjevila.

Plechové díly při montáži vypadaly trochu fórově, ale po smontování je celá konstrukce pevná. Bydlím na Vysočině, kde jsou dost silné větry, skleník vydržel bez problému.

Ještě pro zajímavost, nedávno jsem byl na návštěvě u jednoho člověka, který má skleník od stejné firmy už 20 let a neměnil ani sklo. Co je zvláštní, neměl ani natřenou konstrukci a dosud mu nezrezla. Ale je možné, že dříve používali ve výrobě žárové zinkování. To že by tak dlouho vydržela galvanicky zinkované konstrukce je nepravděpodobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.100 (?), 9.3.2011 19:17

Děkuji všem za rady! Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.136 (?), 10.3.2011 20:16

Zrovna zítra si jedu pro skleník od firmy Tobiáš, rychlé jednání, opravdu super. A také jsem si proto našla tuto diskuzi a vidím, že chybu jsem asi neudělala:-)) navíc je i nejlevnější. To co jsem viděla u ostatních... a ted mají i slevy:-))

ještě se chci zeptat, máme ho raději natřit nebo nemusíme?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ZdeňkaT. - (32) - 103.253 (?), 19.3.2011 17:29

Mám skleník od fy Tobiáš snad dvacet let. Konstrukci jsem natřela ještě před sestavením barvou, kterou dodali současně. A nerezne, zatím jsem ani nepřetírala.  Ve své době byli jediným dodavatelem. Byla to dobrá investice.

Ale potřebovala bych poradit, jak se zbavit natrvalo mechu - musí být podezdívka z betonu, kde se mechu díky vlhku a teplu dobře daří. Má někdo odzkoušeno, jak na něj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika