skleník ze skla nebo polykarbonátu?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 167.2 (?) 
6.3.2009 17:09, zobrazeno: 146518x

Dnes jsem chtěl koupit skleník v baumaxu a byl tam i skleník z polykarbonátových panelů. V letáku se píše že zdrží většinu nebezpečného slunečního záření a má vynikající termoizolační vlastnosti. Je mnohem lehčí. bohužel paní co tam prodávala otom nic víc nevěděla. Chci v něm pěstovat jen pár rajčat a okurek. Zdálo se mi u něj lepší výrobní zpracování než u skleněného. jaké s ním máte zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 6.3.2009 18:02

výrobce z Děčína většinou už dělá velké pěstitelské skleníky jen s tohoto materiálu

přesně tak jak píšou, odolává UV a je termoizolační a lehčí! Nakonec se s toho dělají i zimní zahrady a zateplujou balkóny... nevidím problém do toho nejít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 7.3.2009 13:20

pokud má klasickou  "těžkou " konstrukci nosných prvků, proč ne? Lepší by ale snad bylo pouze u klasického skleníku naheadit střešní zasklení dutinkovým polykarbonátem. Polykarbonát   v dutinkové podobě vcelku slušně tepelně izoluje, Pokud z něj vyrobíte celý skleník, můžete mít problémy s vysokou teplotou i v obdobích, kdy byste to nečekal."skleníky" zasklené polykaronátem deskovým rádx "vypelichají", nejhorší jsou samonosné  "skleníky" z tenkostěnného polykarbonátu, nevydrží skorto nic.

PS. Osobně jsem příznivcem použití kvalitních dutinkových polykarbonátů, odolných proti UV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.111 (?), 14.3.2009 22:35

Sám mám skla Helios, ale taky uvažují o polykarbonátu minimálně na střechu s tloušťkou 6, nepochybně to ještě více prodlouží pěstitelkou sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.241 (?), 18.2.2012 14:07

měl bych dotaz, chtěl bych vyměnit sklo za polykarbonát a chci se zeptat jakou tloušťku a či použít čirý, mléčný nebo zkombinovat?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 18.2.2012 18:23

Dobrý večer. Potřebujete hodně světla - čirý. Nezapomenout na dilataci /tepelná roztažnost / jinak to bude dělat neplechu. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.78 (?), 18.2.2012 18:59

Zdravím, doplním něco k té tloušťce a roztažnosti. Já byl minulý rok nucen po zimě uvažovat o novém zasklení střechy starého skleníku. Problém je opravdu s tou roztažností polykarbonátu, takže pokud na to konstrukce neni řešena (nejlépe speciální lišty pro upevnění), tak se to hůře realizuje. Boční stěny jsem tedy ponechal skleněné a nad střechou jsem vyrobil nosnou dřevěnou konstrukci pro položení polykarbonátu - jednotlivá pole o velikosti 75 x 100 cm. Na to přišly desky polykarbonátu o tlouštce 4mm (čirý) přišroubované vruty s plastovými podložkami přes dilatační otvor 10 mm. Kupodivu jsem si mohl při montáži bez obtíží na ty desky lehnout, v pohodě mě to udrželo a dost to odolává i zdejším poryvům větru. Samozřejmě horní strana je UV stabilizovaná. Silnějším polykarbonátem se určitě nic nezkazí, obzvlášť pokud jsou ty pole konstrukce větší, ale přeci ten cenový rozdíl už je pak znát. Ovšem proti současným cenám skla je to pořád dost výhodné. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.241 (?), 19.2.2012 12:44

skleník má kovovou konstrukci na střechu potřebuji desky 174x74. 12ks. zvažoval jsem jestli nevzít mléčnou místo čiré. Původně mám čiré sklo a pokaždé se mi spálí okurky. Jinak děkuji za připomínku s rostažností.. to je dobré vědět. máte zkušenost s nějakým výrobcem, prodejcem versus cena?

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.2.2012 13:16

Spálí okurky? A není to jen houbová choroba která okurky zničí na "tabák"? Myslíte že je to sklem?  Pokud máte sklo v pořádku tak je možné ho natřít barvou která je na skleníky přímo určena ale že by slunce jako takové spálilo okurky se mi nezdá. V tom případě by byla chyba jinde ale ne ve skle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.241 (?), 19.2.2012 13:30

tabule jsou právě poškozené, jinak bych, jak říkáte uvažoval spíš o barvě.  Okurky totálně zhnědnou a to v těch největších vedrech. Tak nevím, nejsem moc zkušený pěstitel, jen jsem viděl, že na foliáky se dává mléčná folie. myslel jsem, že bych dal polykarbonát jen na střechu a to mléčný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika