Skleník ze dřeva



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 208.130 (?) 
29.12.2011 16:43, zobrazeno: 65185x

 Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda li máte někdo skleník s dřevěnou konstrukcí. Nejsem s kovem moc kamarád a pořizovací cena vhodného profilu není úplně nejlepší.  Plánuji, že bych zhotovil zapuštěný skleník z betonu, částečně vybetonované nosné štíty, částečně vybetonovaný "půlštok" (toho betonu co nejmíň, kvůli světlu, to mi je jasné) a na to pár bytelných krovů. Místo skla bych dal polykarboš, takže by odpadla latičková (vinglová) síť na uchycení těžkého skla. Spíš mi jde o to, jestli by mi to všechno za pár let neshnilo. Nechci to natírat nějakým extra sajrajtem, poroste tam jídlo a ve skleníku asi veškeré rozkladné procesy frčí daleko rychleji. Máte někdo, prosím, zkušenosti s podobnou konstrukcí? Díky V. V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 29.12.2011 19:15

Zkušenosti nemám, ale shnije to za pár let zcela spolehlivě, i kdybyste měl krokve jak na stodolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 29.12.2011 19:49

Řeším úplně stejný problém, přistavěl jsem ke stěně domu betonový skleník 6m*3,5m a na něm chci mít pultovou střechu z polykarbonátu. Krovy musí být pod polykarbonát podle výrobce min. 6 cm široké, takže cena za ocel (Jakly min. 6*6 cm) je příliš vysoká. U druhé možnosti tlakově impregnovaných dřevěných profilů, s kterými by byla práce snadnější, jsem nenašel nikde informaci o trvanlivosti v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí. Navíc nedovedu odhadnout potřebný průřez v případě 4m dlouhých dřevěných krovů. Za jakoukoliv věcnou radu děkuji. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 29.12.2011 20:25

Požijete-li borovici tak 15-20 let.Mám pařeništní okna ale ze smrku ošetřována občas fermeží a jsou po této době ještě ucházející.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vojtahrobník - (1) - 88.250 (?), 29.12.2011 21:16

Zdravím kolego, když se pohroužíte do dalších diskuzí na téma skleníky, najdete tam skleník od chlapíka, dělaný z hliníkových rastrů na sádroš. Možná by to pro Vás bylo východisko, ikdyž asi trochu šeredný. Zkrátka dřevo je dřevo. Mimochodem, kde se dá sehnat tlakově impregnované trámky? Četl jsem o tom v knize od anglického autora, ze dřeva dělám ledacos, ale firmu, která to nabízí u nás jsem nepotkal. Díky za příspěvky. V. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 29.12.2011 21:52

Ve skleníku bych se dřeva také obával.Jakákoliv inpregnace popírá snahu o ekologickém pěstování. Vidím dvě možnosti:

- kov - pozink nebo hliník/dural

- plast

Cenově bude rozumnější plast i když nevím jaká je dostupnost profilů.Já použil např pod dětský domeček ze dřeva latě plastové na plot a domeček od země nechytá žádnou vlhkost. Při dimenzování nutné počítat s váhou sněhu.

Ivan  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 29.12.2011 22:55

Tlakově impregnované hranoly jsem prohlížel v Hornbachu a OBI (nebo aspoň jako takové mi byly nabízeny) a známý truhlář mi slíbil, že mi je sežene v jedné dřevařské firmě, která se tím zabývá a odkud on odebírá materiál. Kromě toho se běžně dají sehnat i lepené nosníky ("nepracují"), také od výrobce impregnované. Vzhledem k tomu, jak moc se musí skleník větrat, tak bych se impregnovaného dřeva ve skleníku nebál. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 30.12.2011 18:16

A já bych se toho dřeva opravdu bál. Bude to trvat několik let, ale skeník padne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.130 (?), 30.12.2011 18:48

Prekérní určitě budou místa, kde bude polykarboš připlácnutý ke dřevu. Nechce se mě budovat něco jenom na pát let. Ačkoli ta lněná fermež... Jelikož ale nikdo nepřišel s tím, že takový skleník má a funguje mu už desítky let, možná jenom vymýšlím kraviny. Uvidíme, diskuze je zatím otevřená jenom chvilku. Každopádně díky za všechny příspěvky, jo a kdybyste měli nějaké zkušenosti s nějakým multifunkčním malotraktorem (doprava dřeva i přesun materiálu na zahradu apod. leč série vari je pro mě nejspíš slabá a taky docela drahá) neváhejte a sdělujte V. V. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 30.12.2011 19:55

Za mých dětských a mladých let jsme měli 2x skleník ze dřeva - poprvé vydržel cca 10-12 let, natřený byl jen jednou za novoty. Druhý skleník vydržel přibližně stejně dlouho, byl z vyřazených oken, takže o nějaké povrchové ochraně už u něj nemohla být řeč. Dnes je na trhu spousta ochranných lazur a laků na dřevo, některé i určené pro přímý styk s potravinami či dětskými hračkami, tudíž bych se neobával nějakého vyluhování nežádoucích či škodlivých látek. Sám zrovna teď dělám skleník ze dřeva, materiál natírám Teluxem. Ještě poznámka - mezi dřevem a polykarbonátem vždy musí být nějaký materiál, který umožní pohyb polykarbonátu vlivem tepelné roztažnosti, např. samolepící pěnová páska, která se používá na těsnění sádrokartonářských profilů. Přímý styk polykarbonátu s nalakovaným dřevem způsobuje nežádoucí akustické efekty až nezvykle vysoké intenzity. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika