Skleník utesnenie skla



Stránky: 1,  2,  3   
host - 3.12 (?) 
24.3.2010 10:23, zobrazeno: 57101x

Dobrý deň

Chcem vybrať staré sklo zo skleníka potom ho chcem upevniť gumou lemovkou – neviete kde by som ju kúpil. Nechcem už upevniť sklá do gitu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.3.2010 10:38

Nevím, jestli je to dobré řešení. Je otázkou, jestli bude guma pasovat do Vašich skleníkových rámů. Jednodušší a levnější je usadit nová skla do silikonu - drží to skvěle a dvě tuby Vám vystačí na celý skleník. Kyt (git) je opravdu obsolentní. Další možností je upevnit skla pérkami s gumovým osazením. Výhodou je snadná demontáž a výměna skel, nevýhodou, že netěsní hermeticky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.12 (?), 6.4.2010 9:11

ďakujem za odpoveď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.4 (?), 4.5.2010 22:33
Možná dvě tuby silikonu na celý skleník, ale to musí být fabrický skleník.Já jsem sehnal starší samo domo, konstrukce perfektní, ale zapomněli popsat skla a co sklo to takřka unikát a dvě tuby jsem spotřeboval na výměnu skla v okně(140x45).Na zasklení celého skleníku téměř 30 kg tmelu(sehnal jsem od starého sklenáře suřík).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.210 (?), 27.11.2010 12:01
Mám stejný problém.Mám starší skleník svařený z téček.Zasklený klasickým tmelem(kitem)který je hodně vydrolený a na mnoha místech zatéká.Příští rok chci všechna skla vyndat konstrukci natřít a znova zasklít. Nerad bych používal tmel.A tak se ptám co místo něho a hlavně kde to koupit a jak postupovat.Loni jsem opravil čtyři tabule(50x50.celkem mám 60tabulí)silikonem, spotřeboval jsem jednu tubu v zimě jedna pod sněhem praskla.Děkuji za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 27.11.2010 14:45

Dobrý den,

nemám skleník, ale nad průchodem za domem mám v šikmé střeše čtyři skla 150 x 70 cm. Před pěti lety jsem je zasadil do silikonu a od té doby s nimi nejsou problémy. Tím potvrzuji p. Vysloužilovi, že je to dobrá volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.23 (?), 20.9.2011 16:24

Můžete prosím popsat podrobněji nejvhodnější způsob, jak silikon použít. Jestli tedy nanést silikon na konstrukci a sklo do něj vtlačit, nebo sklo položit na kostrukci na sucho a zvenku zasilikonovat, případně pod sklo vložit nějaké těsnění a zase jen utěsnit zvenčí. Ať nevymýšlím už vymyšlené a mám minimální spotřebu silikonu. Děkuji. Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 23.9.2011 16:08

Silikon se používá podobně jako lepidlo. Nejprve konstrukci dokonale očistíte (popřípadě ošetříte proti korozi). Na konstrukci poté nanesete vytlačením z kartuše silikon po celém obvodu, kde se sklo překrývá s konstrukcí. Pokud sklo dobře doléhá ke konstrukci, stačí jen velmi malé množství silikonu. Přebytečný silikon se stejně vytlačí vně (a je vhodné ho poté setřít stěrkou pro lepší estetický dojem). Na rozdíl od sklenářského kytu už není třeba "zatahovat" silikonem sklo ještě zvenčí. Silikon má dostatečnou pevnost po pouhém přilepení (v některých případech stačí lepit i bodově). Stejně tak je zbytečné kombinovat silikon s nějakým jiným těsněním. Naopak lze silikonem velmi jednoduše utěsnit všechny škvíry a spáry. Silikon má také velkou výhodu v tom, že i za mrazu zůstává pružný a ani časem netvrdne a nedrolí se. V obchodě je třeba vybírat silikon podle materiálu, ke kterému budeme sklo lepit. Je myslím celkem zbytečné připomínat, že se vyplatí koupit nějaký značkový (dražší) silikon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.10 (?), 18.3.2016 11:34

nemáte někdo tip na konkrétní silikon, který se vám na zasklení skleníku osvědčil?

díky

Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.254 (?), 15.4.2011 15:01

Příprava směsi:  kýbl suchého iemného křemičitého písku, zalít a dobře promíchat s gumoasfaltem, vytvořit hustou kaši a jedu.  Po zaschnutí nabarvit odpovídající vodouředitelnou barvou. Dnes je mému skleníku 26 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika