Skleník od firmy Korbel



Stránky: 1,  2   
host - 0.110 (?) 
14.3.2009 20:07, zobrazeno: 36952x

Dobrý den.

Má prosím někdo skušenost se skleníky od firmy Korbel Kroměříž.

Měl bych zájem o skleník z polykarbonátu typ oblouk, hliníková konstrukce. Velikost 2,5 X 5 m. Stačí upevnění na piloty a ne betonový základ? Nesníží se zásadně životnost? Jak pak vyřešit aby se do skleníku nedostali hraboši? Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 80.111 (?), 14.3.2009 22:01

Piloty pro skleník nebudou problém, protože je poměrně lehký, ale hraboši se tam bez betonového základu asi dostanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.80 (?), 16.3.2009 19:29

Tento skleník mám, ukotven pouze hliníkovými piloty. Přežil bez jakéhokoli problému vychřici před rokem, která u nás lámala a vyvracela stromy. Hraboše neřeším :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.189 (?), 24.4.2009 23:40

Skleník od fa Korbel mám již druhým rokem 3x5m a je super-vřele doporučuji.

PZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.54 (?), 18.7.2009 22:25

Máme skleník oblouk od firmy Korbel již 3. rokem. Je super. Jestli budu mít práci, tak koupím ještě jeden. Automatické otvírání okna je výborné, seřiditelné na různou teplotu. Posuvné dveře se dobře otvírají a když je moc horko, tak je necháváme pootevřené. Ukotvení máme hliníkovými pásy do země. Přežilo to všechny větry. Nemám už strach, že by mohl "odletět".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.130 (?), 13.5.2010 18:45

Taktéž jsem koupil před týdnem tento skleník.Mám tento dotaz.Nezatéká do hliníkových profilů voda?Mám obavu, aby v zimě v nich nezamrzla a neroztrhala hliníkovou konstrukci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.169 (?), 7.7.2010 10:23

Skleník od firmy Korbel Kroměříž máme od loňského roku, ale POZOR!!! - dveře, pokud si neobjednáte posuvné, tak nejdou otevřít o 180 st., protože vyčnívají šrouby (na to vás nikdo neupozorní) a tudíž by se poškodily/popraskaly desky Lexus.

Také pozor na okno, které zrovna nám dodali k 5m skleníku malé-menší, než mají na svých stránkách, takže se nám skleník malým větráním přehřívá a rosí a dveře tudíž musejí být neustále otevřené a čímkoliv podepřené, protože tím, že "trčí" musejí neustále odolávat větrům.

S hliníkovou konstrukcí problémy nemáme. Máme ho sice jen jeden rok, ale ani sousedé, kteří ho mají déle problémy nemají. Ani problémy s upevněním, skleník stojí přímo na půdě.

Ale jinak je skleník/oblouk jedničkový - až na tyto maličkosti, které otravují.

J.Dokoupil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 28.10.2010 11:37

Tak další sezóna "Korbelova skleníku" za námi, tedy 4 roky. Závada žádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.166 (?), 24.1.2011 15:37
Dobrý den, přemýšlím o pořízení skleníku z polykarbonátu. Líbí se mi typ "Oblouk" od Korbela. Mám však obavu z tepelné roztažnosti polykarbonátu. Výrobce polykarbonátových desek (pcb) doporučuje speciální způsob uchycení s přítlačným profilem a těsněním. Jak to má řešeno Korbel? Mám k dispozici jen fotky z jejich webu, na kterých to vypadá, že šrouby drží přímo pcb bez jakéhokoliv profilu nebo těsnění. (přesně takto to výrobce pcb nedoporučuje) Není s tím problém? Nezatéká do skleníku přes ty díry? Nezvětší se díry kolem šroubů po několika sezónách používání? Můžete někdo vyfotit detail toho uchycení? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
arid - (10) - 218.80 (?), 26.1.2011 18:56

Ano, přichycení na konstrukci je natvrdo s pružnou podložkou. Ovšem po několika sezonách mohu říci, že je to bez problémů. A fy. Korbel dává tuším 10 let záruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika