Provoz vytápěného skleníku



host - 243.114 (?)
5.3.2017 23:22

Tepelným čerpadlem topíme, jen marně přemýšlím, kde je to teplo z chladivého okruhu wink . to je zase ptákovina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jarmilerik - (17) - 144.157 (?), 22.3.2015 9:23

Dobrý den,

nechci tu zakládat nové vlákno, jelikož mám podobný problém s vytápěním. Jedná se však o pařeniště. No pařeniště, spíše takovou bedýnku.

Léta se mi doma válela tři okna s dvojskly. Zbyla po rekonstrukci. Napadlo mne znich udělat takovou bedýnku na předpěstování sazenic rajčat, okurek, ap.

Takže bedna je velká cca 150x50x60, délka x hloubka x výška v cm. Spodní, zadní a boční díly jsou ze zbytků palubek na kterých je vevnitř přilepena 1cm polysterenová izolace. Čelní a horní díl je z dvouskel. Otevírá se to horním dílem.

Poněvadž jsem chtěl předpěstovávat v polovině února (nemám bohužel žádné vhodné okno, kde by se sazenicím dařilo - roky zkoušeno) a u nás jsou v této době ještě kruté mrazy - řeším vytápění. Napodlo mne elektricky. Nějakým malým cca 50W tělískem. Mám 20h levný tarif, tak by to dělalo asi 3 koruny za den. To by problém nebyl. Ježe když zasvítí, tak se teplota zvýší a během malé chvilky v tak malém prostoru mám zeleninu grilovanou. Pak mne napadlo jiné řešení - po přečtení několika příspěvků zde.

Mohu bednu umístit pod balkón, na jižní stranu, kde jsou dobré světelné podmínky, ale hlavně blízko sklepního okénka. Ve sklepě (částečně dílně) mám během zimy cca 14-18 stupňů (je zde topení). Napadlo mne propojit bedýnku flexibilní trubkou o průměru 100 mm. Okénka jsou sekmentová, takže jeden segment bych uzpůsobil pro otvor. A vzduch bych pouštěl touto trubkou cca půl metru dlouhou do bedýnky. 

Z mého pohledu bych vyřešil dvě věci.

1. temperování neustále s relativně dobrou stabilitou.

2. snížení rizika přehřátí - jelikož by naopak teplejší vzduch v bedně mohl případně "uniknout" do sklepa.

Zatím je to teorie. Vyjádřete prosím své názory, než se pustím do stavby potrubí.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 36.95 (?), 27.2.2019 10:34

proč 150 tisíc stačí obyč klimoška za 10 tisic také o tom přemejšlím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.205 (?), 5.3.2017 21:52

Jo, vygooglujte vytápění skleníku zdarma tepelným čerpadlem. Ztrátovým teplem chladivového okruhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 5.3.2017 23:22

Tepelným čerpadlem topíme, jen marně přemýšlím, kde je to teplo z chladivého okruhu wink . to je zase ptákovina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika