Pařeniště bez hnoje



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
16.3.2017 22:28

Tak letos ta sadba v pařeništi vyšla lépe, než v truhlíku za oknem. Ale nepovedlo se to každý rok. Před lety mi do pařeniště sjel ze střechy sníh a nevydrželo ani sklo, ani sazenice.V tom místě u jižní stěny mám už mnoho let záhon, půda hlinitopísčitá, kde pěstuji rajčata, občas i papriky, takže nějaké živiny tam zůstaly od minulé sezóny, před výsevem jsem nehnojil a v průběhu růstu jsem jednou přihnojil kristalonem start. Až všechnu sadbu vyberu, pařeniště rozeberu a uklidím na další sezónu a zeminu vyhnojím pro výsadbu rajčat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 121.128 (?), 16.3.2017 21:38

Jakou máte v tom pařeništi zeminu a hnojíte něčím před výsevem? Využíváte ho i jinak než jen k předpěstování sadby košťálovin? Jinak dávám 👍a 👏. Moc hezká inspirace!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 16.3.2017 22:28

Tak letos ta sadba v pařeništi vyšla lépe, než v truhlíku za oknem. Ale nepovedlo se to každý rok. Před lety mi do pařeniště sjel ze střechy sníh a nevydrželo ani sklo, ani sazenice.V tom místě u jižní stěny mám už mnoho let záhon, půda hlinitopísčitá, kde pěstuji rajčata, občas i papriky, takže nějaké živiny tam zůstaly od minulé sezóny, před výsevem jsem nehnojil a v průběhu růstu jsem jednou přihnojil kristalonem start. Až všechnu sadbu vyberu, pařeniště rozeberu a uklidím na další sezónu a zeminu vyhnojím pro výsadbu rajčat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.2.2015 16:38

hnůj koňský, který může a nemusí být zdrojem tetanu,,,,to je zpráva jak z radia Jerevan.

Takže opravené vysilání zní: Nejedná se o tetanus ale metanus, tedy ne o metanus ale o metan. A neobsahuje ho końský ale kravský hnůj, ale nejde o hnůj ale o proces, při kterém kráva převádí trávu na hnůj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 27.2.2015 17:02

Zas až taková sranda to není. Kdo viděl člověka umírat na tetanus se tomu asi nezasměje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.2.2015 18:00

Na tetanus (avšak z králičího hnoje) zemřel nestor exotického zahradnictví pan Alberto Vojtěch Frič. Ano, v té době nebylo běžné očkování a hlavně pan A.V.Frič nemoc podcenil a snažil se ji přechodit s pomocí neurostimulantů z indiánské medicíny (místo vyležet bez tlumení vysokých teplot). Guru má bagatelizací problému také našlápnuto, vyzkoušet si "strnutí šíje".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.2.2015 18:10

Kdo se bojí, ať se nechá očkovat. Kdo se bojí očkování, ten ať se bojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.132 (?), 27.2.2015 18:31

...su tu same keci ale pareniste bez hnoja neporadil nikto. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.2.2015 18:38

Poradil Standa o pár řádků výš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 27.2.2015 18:46

Jsou studená pařeniště, ta jsou bez hnoje.

Pro teplá pařeniště, zahřívaná tlením organické hmoty musíte dodat jakoukoliv organickou hmotu schopnou tlení za vzniku tepla. Nelépe se schání listí, seno, sláma, vyhrabaná stařina z trávy, piliny a jemnější dřevoštěpka,... ale oproti hnoji těmto materiálúm chybí potřebný amoniakální dusík. Ten dodáte buď prolitím kejdou (tekutým hnojem), nebo prolitím hustým obsahem senkrovny nebo jednoduše přidáním granulované močoviny namíchané jako 10%ní roztok do těch 12 litrů startovací teplé vody (pro každé okno a 2q organické hmoty).

Teoreticky by šlo dodat i amoniakální dusík nevykvašenými slepičáky čerstvě rozmíchanámi s vodou na kaši (kvašení slepičáků je přeměna amidické formy dusíku na nitrátové), ale nemám to prakticky vyzkoušené pro dostupnost koňského hnoje a nedostupnost slepičinců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 27.2.2015 19:59

Nakonec ale v tuto dobu, salát nebo kedluby už půjdou i ve studeném pařeništi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika