nova puda v skleniku



Stránky: 1,  2   
host - 104.124 (?) 
28.5.2007 12:42, zobrazeno: 22163x

Kupil som sklenik a chcem navozit don novu zeminu. Vraj sa ma dat na spodek dat slama. Mohli by ste mi poradit. Chcem pestovat len papriku ,paradajky. Dakujem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.208 (?), 13.6.2007 23:18

Na dno je dobré dát hnůj a překrýt zeminou. Ve skleníku pěstuji jen skleníkové okurky a papriky. Podle mých zkušeností je paradajkám lépe venku (pokud nebydlíte na horách), protože ve skleníku je na ně moc teplo a ženou do výšky. A navíc papriky se s rajčaty moc nesnáší. Nejlepší je vyzkoušet si to. Učený z nebe nespad a chybymi se člověk učí...

Tak přeji hodně pěstitelských úspěchů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.31 (?), 8.11.2007 11:51
Dobrý den, ráda bych navázala na první dotaz. Také se na jaře chystáme udělat skleník a ráda bych věděla, jestli hnůj, který se má dát na dno skleníku pod půdu může být koňský, čerstvý, neuleželý. Slyšela jsem, že ano, ale nějak se mi to nezdá, tak bych nerada něco pokazila. Původní zemina, kterou jsme vykopali kvůli základům je velmi jílovitá a kamenitá. Můžu jí smíchat s kompostem, nebo je lepší jí tam vůbec nedávat a koupit nějakou kvalitní? Uvítám všechny rady. Mockrát díky. D.T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.11.2007 12:16

Do skleníku dávám brzy zjara (hned jak přejdou mrazy) čerstvý neuleželý hnůj, který zahrnu zeminou.  Ten hnůj se tam rozkládá a  "topí" - takže už od března si vypěstovávám ve skleníku sadbu ze semínek, kterou ještě zpočátku zakrývám průhlednou fólií.  Pokud budete do celého skleníku kupovat novou zeminu, tak Vás to vyjde dost draho. Podle mého názoru by stačilo z té zeminy co jste vykopali odstranit kameny a smíchat s kompostem a možná i s trochou písku.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.31 (?), 8.11.2007 12:20
Děkuji mockrát za radu. Ještě jedna otázka - jak vysokou vrstvu toho hnoje? A jak vysokou vrstvu zeminy na to? Bude to můj první skleník, tak opravdu vůbec nevím. D.T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.11.2007 12:42
Hnoje dávám vrstvu tak 10 cm a na to aspoň 30 cm zeminy + - 10 cm. Ono se to nedá přesně určit. Já to dělám od oka...  Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.31 (?), 8.11.2007 13:41
Rozumím, děkuji za radu. Taky to budu dělat od oka, jen jsem chtěla mít představu. Jestli jste z Krušných hor a budete chtít na jaře hnůj, ozvěte se, mám "nevyčerpatelný" zdroj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.11.2007 14:32
Děkuji za nabídku, ale jsem od Prahy. Také bych potřebovala nevyčerpatelný zdroj - to se tedy máte!   Zdravím - Daniela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.31 (?), 8.11.2007 14:35
To je škoda, že jste daleko. Sousedka má 3 koně a "neví co s tím"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.11.2007 14:41
Já si myslím, kdyby ta sousedka dala nabídku do tohoto fóra, že by se určitě nějaký zahrádkář někde poblíž zaradoval...   D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika