Konstrukce skleníku



host - 203.184 (?) 
19.3.2012 7:30, zobrazeno: 9473x

Dobrý den, chci se zptat, zda má někdo z Vás zkušenosti s hliníkovou konstrukcí na skleníky. Já se rozhoduji mezi skleníkem společnosti V a P, který je ze žárově zinkovaných 3mm profilů a hliníkovým od firmy BTgreen Duo 6 a nevím, co je lepší. Má výhodu hliník v tom, že nerezne, ale má menší pevnost anebo mám dát raději přednost ´´železu´´? Tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 11:52

nevyhledával jsem jednotlivé typy, ale hliník není hliník, ale spíše slitina-dural a podobně a tyto profily mají dobrou pevnost, asi bych volil podle prozkoumání na místě, který se mi více líbí pevnostně a bytelně-hliník je téměř věčný, pozink kolem děr a časem sejde, také cena bude rozhodovat a velikost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 19.3.2012 13:07

Hliníkové konstrukce mají obecně o cca. 30 % menší pevnost, než konstrukce ocelové (u levných skleníků lze těžko předpokládat použití duralových slitin). Proto se hliníkové konstrukce téměř výhradně zasklívají polykarbonátem, který je mnohem lehčí než sklo (a v návodech je uvedená nutnost odmetání sněhu v zimě).

U žárového zinkování nehrozí, že by "kolem děr" sešel. Životnost žárově zinkované ocelové konstrukce je proto plně srovnatelná s životností hliníkové konstrukce (řádově desítky let).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 19.3.2012 16:14

Pozinkovaná ocelová konstrukce z T profilů, je podle mne to nejlepší co může pro skleník být. Ale i nejdražší. Takže pokud na to máte, jděte do ní.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 16:29

nečekal jsem, že pozink bude dražší než hliník... nepátral jsem... mám samo domo ze železa, z karbonátu-střecha, skleněné lahve-stěny, sklo-štíty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 19.3.2012 18:16

Musíte samozřejmě srovnávat konstrukce skleníků, které mají stejné vlastnosti. Pokud by měla být hliníková konstrukce dimenzovaná na zasklení sklem, vyjde mnohem dráž. Těžko proto seženete levný hliníkový skleník, který by byl zasklený sklem a ne polykarbonátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 19.3.2012 22:22

Dobrý večer. Se vší úctou nebylo by hezčí a praktičtější si pořídit pořádný skleník a nevytvážet podivné slepence, které nejsou opravdu okrasou zahrádek.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 22:37

nemám skleník vyfocený, ale nemyslím, že by byl nějak ošklivý slepenec, podle popisku to tak vypadá, když bude čes, vyfotím a uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 19.3.2012 23:11

Podívejte se jak má vypadat skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 19.3.2012 22:59

Polykarbonát časem degraduje, asi bych šel taky do žárově pozinkované oceli se sklem (kdybych na to měl).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika