Kdy pořídit skleník?



host - 45.227 (?)
1.6.2017 23:43
Ještě jeden fígl tazateli dám, pokud si koupí polykarbonátový skleník se 4mm, tak záleží na rozestupech příček, jestli tabule bude honit po zahrádce nebo ne, jde tomu částečně zamezit a to tak, že se koupí několik tub kvalitního silikonu a po celém obvodu se zalepí a zvenku udělá hrana.Sice karboš musí mít dilatační montáž, ale tím silikonem se to tak úplně natvrdo nespojí.Je to práce i peníze navíc, ale u tchyně to funguje, nehodlám tam věnovat čas po každém větším větru.Dveře ji nefunguji už po roce, ale vysadit a nasadit je dokáže, stejně ji dlouho nevydrží, nějak ji to měkne, ale lepší jak sklo.Ještě jednu věc: určitě dát automat okno, min. jedno, lépe více, pokud nebýváte dopolko doma.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 230.254 (?), 26.4.2017 21:53, zobrazeno: 6432x
Poraďte mi prosím, kdy (v jaké části roku) se dá nejvýhodněji pořídit skleník. Myslím, kdy třeba bývají nějaké "akce" a "výprodeje". Za všechny tipy moc děkuju.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.204 (?), 29.5.2017 4:16
Pokuď chcete kvalitní skleník od výrobce, tak je to jedno kdy ho pořídíte, na některé modely mají z jara akci, na podzim se zabývají např.pergolami nebo zimními zahradami.Hobby skleník má nejvyšší poptávku před sezónou, tam musí být nějaký v každém letáku hobbymarketu už teď.Když srovnám kvalitu, tak kvalitní skleník z polykarbonátu má desky z 10-16 mm síly (i extrastrong-vícestěnový) a Al-profil z jäklu 40x40.Hobby má desky z 4-6mm a jen hliníkové lišty prošroubované.Máme v rodině oba, takže osobně jdu do kvality.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 29.5.2017 7:32

Zvláštní dělení - kvalitní/hobby...

Mám kvalitní hobby (ocelová konstrukce a 4mm polykarbonát), a netuším, na co bych si měl stěžovat nebo co pokládat za nekvalitní. cheeky

Jinak k otázce - nejmenší zájem o skleníky je nejspíš v létě, takže bych očekával akce právě přes léto, aby výrobci zajistili odbyt. Právě v té době jsem si jej pořizoval. Je vhodné jej sestavit ještě před zimou, aby byl na jaře připraven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.227 (?), 1.6.2017 4:24
Co je na tom zvláštní?Dokud jsem to nemohl posoudit v reálu a po čase, tak jsem se tím taky tak nezabýval, jak velký může být kvalitativní skok mezi dvěma skleníkama z relativně stejných materiálů.Navíc skleník z oceli je kvalitní, pokud má zinkovanou konstrukci danou do barvy, kdo má jen na oceli práškovku, tak ať se nediví, až se mu začne odupovat, navíc 4mm polykarbonát je to nejzákladnější, povětšinou čínské produkce, sorry,tak to je.Lepší jak fóliák, jasný,ale když už to chci koupit, tak připlatit se vyplatí, není to na dva roky a pokud ano, tak je to jedno, pak je to jen loterie.Bavíme se o stříškových, oblouk je jiná liga-lepší rozptyl světla, vyšší pevnost na stejnou sílu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.227 (?), 1.6.2017 5:03
Náš vývoj, když nepočítám fóliák z fólie a skleník z vyřazených dvojsklenných oken, tak koupený ocelový se skly-prasklá skla se občas vyměnila, konstrukce zrezla, vyhodil se.Další-vyhrál polykarbonát (4mm),kostra hliník, co více si přát, ale byl to shit, začalo se to sypat, nakonec se ze zbytků udělal pařníček na bytelné kostře, aby se aspoň desky využily, ikdyž byly na pohled nicmoc.Z další volby vypadlo sklo, ocel,slabé profilky, slabý polykarbonát.A teď babo raď, když už jsem věděl co nechci.Dnes máme skleník z Kroměříže, stál více jak jeden, ale méně jak tamty dva dohromady.To je skleník na několik generací (hliník, polykarbonát).Tazatel musí zvážit, co chce a na jakou dobu ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.6.2017 8:05

Z vašich příspěvků opět nic moc kloudného nejde vyčíst, resp. spíš evokuje hromadu otázek, než aby dal nějakou praktickou informaci do života. Pozinkovaná ocel se používá skoro všude při venkovním použití a funguje, stejně tak mi funguje můj skleník z pozinkované oceli, jaksi tam nemá co zreznout. Nevím, co myslíte tím zinkovaná konstrukce do barvy / prášková. Pozink se snad dělá elektrolýzou nebo žárově, oba způsoby spolehlivě fungují při všech možných exterierových využitích. Nevím, proč kvalitu posuzujete podle síly polykarbonátu - to je na každém, jak silný si zvolí, ale všechny tloušťky jsou u stejného výrobce vyráběny stejnou technologií a jsou stejně kvalitní (to je, jako byste řekl, že 5cm prkna jsou kvalitnější než 2cm). Co znamená "začlo se sypat"? Co znamená/jak se projevují "slabé profily"? Jak víte po pár letech, že máte skleník na několik generací?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.227 (?), 1.6.2017 20:14
Pokud to chcete pochopit, musíte číst pozorněji, mám se opakovat?Ocelová konstrukce ano, pokud je zinkovaná, ještě lepší (a hezčí),pokud je navíc v barvě (zinek oxiduje, jde spíše o vzhled).Pokud je jen v barvě, je to uděláno práškovou technologií v té nejlevnější variantě, kdy je nanesena slupka barvy na ocel, která pod tou slupkou totálně zrezne.Co je na tom těžkého pochopit, zabývám se kovy a jejich úpravou přes čtvrt století s nemusím být od fochu aby jsem poznal, že jäkl 40x40 vydrží déle než milimetrové ohýbané lištičky, s platí to jak v oceli natož v hliníku, např.A přečtěte si něco o polykarbonátu z Číny, tahají se ve velkém právě ty 4mm, a u bytelnějších skleníků se s nima nepotkáte, buď dávají min.8mm nebo speciální skla dle požadované propustnosti.Jak jsem napsal, záleží na jak dlouho skleník chcete, od toho vychází materiál, potažmo cena.Ale původní dotaz byl na akční cenu a ty právě probíhají, jak v marketech, tak u výrobců na některé modely.Přeji šťastnou ruku při výběru...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.227 (?), 1.6.2017 20:51
Nejsem zanícený zahrádkář, bylo to pro mě nutné zlo, aby děcka měli kvalitní zeleninu, proto jsem šel cestou minimálních investic, co by člověk chtěl za 10-12tis.,to že to oslovilo manželku a potomstvo, tak až poté se zainvestovalo do kvality, ale koho to baví a má to pro sebe jako koníčka, může využít mé zkušenosti a koupit si kvalitu hned, bývaly dvě značky na trhu co vše splnily bez kompromisů a nebo postupně kupovat markeťáky.Nelituji dvou vyhozených skleníků, spíše by mě vadilo koupit kvalitní, který by se nevyužil.Tak asi tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.227 (?), 1.6.2017 23:43
Ještě jeden fígl tazateli dám, pokud si koupí polykarbonátový skleník se 4mm, tak záleží na rozestupech příček, jestli tabule bude honit po zahrádce nebo ne, jde tomu částečně zamezit a to tak, že se koupí několik tub kvalitního silikonu a po celém obvodu se zalepí a zvenku udělá hrana.Sice karboš musí mít dilatační montáž, ale tím silikonem se to tak úplně natvrdo nespojí.Je to práce i peníze navíc, ale u tchyně to funguje, nehodlám tam věnovat čas po každém větším větru.Dveře ji nefunguji už po roce, ale vysadit a nasadit je dokáže, stejně ji dlouho nevydrží, nějak ji to měkne, ale lepší jak sklo.Ještě jednu věc: určitě dát automat okno, min. jedno, lépe více, pokud nebýváte dopolko doma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 2.6.2017 8:42

Já vám fakt nerozumím. Vy tu pořád uvádíte nějaký skleníky z hypermarketu, sypající se konstrukce, loupající se barva z oceli, lítající polykarbonát, polykarbonát z Číny atd... to opravdu nevím, co jste kde pořád kupoval a jak konkrétně to "sypání" vznikalo a projevovalo se. Jak konkrétně vám nefungovaly tenčí profily. Co se vám nekalého dělo s polykarbonátem...

Jak už jsem psal, kvalita polykarbonátu v žádném případě nezávisí na tloušťce (neplatí vaše tvrzení 4mm=nekvalitní), ale na výrobci. A ten vyrábí sortiment od 2mm až po několik centimetrů. Nemluvě o tom, že hobby skleníky jsou nabízeny především ve variantě 4mm polykarbonát. Stejně tak kvalita konstrukce nezávisí na tloušťce materiálů, ale na profilování, typu spojů a dobře spočítané stabilitě.

Jestli můžu doporučit, dal jsem na kladné ohlasy, a pořizoval si skleník od firmy z Němčic u Litomyšle. Zvolil jsem pro své nenáročné používání levnější hobby variantu. Konstrukce je opravdu kvalitní, stejně tak 4mm polykarbonáty. Nic se nesype, nic nelítá, nic nepraská, nic nerezne. Nic jsem nemusel dodatečně kutit a upravovat. Nedělal jsem jako vy testy s nekvalitními levnými skleníky, ale využil jsem letní akční ceny přímo u této firmy, a po 4 letech jsem se zatím s žádným problémem vámi popisovaným nesetkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika