Karel, Jiří - polykarbonátové pařeniště, zkušenosti



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.179 (?)
14.4.2020 20:45

A máme zde jubilejní 10. rok skleníku Venus na mé zahradě.

Nezměnilo se vůbec nic, konstrukce drží, stínící síť stíní, stínění duvilaxem již nic moc, ale stačí to.

Má jen jednu chybu, měl jsem si koupit větší...

Zima žádná, minimální teplota byla -8 C ale jen jednu noc.

Kaktusy jsou již venku.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.179 (?), 14.4.2020 20:45

A máme zde jubilejní 10. rok skleníku Venus na mé zahradě.

Nezměnilo se vůbec nic, konstrukce drží, stínící síť stíní, stínění duvilaxem již nic moc, ale stačí to.

Má jen jednu chybu, měl jsem si koupit větší...

Zima žádná, minimální teplota byla -8 C ale jen jednu noc.

Kaktusy jsou již venku.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.179 (?), 5.5.2021 19:10

A je tu 11. rok se skleníkem Venus. Vše stejné, jen dřevěný rám pod skleníkem začíná místy napadat houba, za pár let jej budu muset vyměnit, ale má to čas,.

Sníh nebyl, minimální teplota -7 asi 2 noci, rovněž stínící síť prokazuje neočekávanou odolnost, je pořád původní.

Zjistil jsem, že téměř všechny náhradní díly ke skleníku se dají koupit přes internet.za podstatně výhodnější cenu přes známý čínský veleobchod.

Kaktusy jsou konečně venku, letos později než obvykle, bylo pořád zima..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 5.5.2021 21:06

to je krása.yes. Chlupatý kaktus mám tak rááád,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 240.31 (?), 11.4.2022 21:09

A je tu 12. sezóna skleníku Venus. Duralová konstrukce a polykarbonáty bez problémů.

Dřevěný rám pod skleníkem na asi 50 cm vyhnil - napadení dřevokaznou houbou, - co šlo jsem vyšťoural šroubovákem a nacpal do mezery kvalitní beton. Perfektně drží a živostnost bude určitě delší než u dřeva. Postupně tak mohu vyměnit celý rám.

Zima celkem žádná, minimum jako loni -7 C. Sníh ležel cca 6 cm 2 dny.. Znovu jsem zvenčí natřel polykarbonáty bílou stínící barvou s trochou duvilaxu. Stínící síť jako nová.

Dnes jsem vystěhoval poslední kaktusy...

P.S. Pohled na skleník je naležato, nevim jak ho zrotovat...sad



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 12.4.2022 6:58

Zdravím, máte to moc pěkné. 

Já jsem paní mámě kdysi vyrobil vyvýšený záhonek a letos na něj dodělal pařenište z polykarbonátu. Vše co dům dal, jen pantíky jsem koupil, tak pro inspiraci ostatním, třeba se bude hodit. není to na věky, ale pár let to poslouží.

Vyvýšený záhon s pařeništěm na ředkvičky
Vyvýšený záhon s pařeništěm na ředkvičky
Vyvýšený záhon
Vyvýšený záhon
Vyvýšený záhon s pařeništěm
Vyvýšený záhon s pařeništěm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 240.31 (?), 23.4.2023 19:19

A je tu 13. sezóna skleníku Venus.- můžu to psát stále dokola...

Duralová konstrukce a polykarbonáty bez problémů.

Dřevěný rám - hniloba nepokračovala, oprava betonem nebyla nutná

Zima celkem žádná, minimum -8 C.asi 2 noci

Sníh jsem ze střechy ometat nemusel.

Zvenčí jsem natřel polykarbonáty bílou stínící barvou s trochou duvilaxu. Stínící síť jako nová již 12. rok.

Cereusy jsem musel trošku přeskládat, už se opiraly temínky o střechu...:-)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 208.138 (?), 24.4.2023 12:45

To je paráda. Ani ne tak ten skleník, jako ta botanická zahrada kaktusů. Úžasné. Kolik jich máte? A určitě jste měl koupit mnohem větší. laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.193 (?), 24.4.2023 16:13

ty kaktusy vypadají dobře zvlášť se mně líbí ta Astrophyta. Mluvíte o zimě venku, ale nepíšete kolik jste měl v tom skleníku (pokud tam ty kaktusy byly celou zimu).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 240.31 (?), 24.4.2023 16:39

Ve skleníku je v zimě v noci stejně jako venku, pokud svítí slunce, tak i ke třiceti stupňům. Jak opakovaně píšu v předchozích příspěvcích, kaktusy tam jsou od konce března do listopadu. Tento skleník se v zimě vytápět nedá,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.193 (?), 24.4.2023 19:19

Myslel jsem si to. Kdysi v sedmdesátých letech minulého století jsem byl také vášniivý kaktusář. Byl jsem dokonce členem Brněnského klubu Astrophytum, kde byl předsedou Dr.Schitz (docházel tam také známý pěstitel Fleischer- snad pamětník A.V.Friče). Po přestěhování do paneláku jsem postupně kaktusy rozdal a něco co jsem si nechal posttupně odešlo. Zbyla mně jen nějaká literatura a vzpomínky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika