Karel, Jiří - polykarbonátové pařeniště, zkušenosti



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 105.102 (?) 
21.11.2010 6:48, zobrazeno: 64360x

Dobrý den. Používáte někdo polykabonátové pařeniště Karel, nebo Jiří? Nebo obecně nějaké pařeniště z polykarbonátu a hliníkových profilů. Zajímají mě praktické zkušenosti, sestavitelnost, tuhost konstrukce, možnost použití hyraulického otvírače oken, zalepení dutinek, připevnění k terénu, vhodnost pro pěstování...  Děkuji Jarda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 120.247 (?), 21.11.2010 8:45

Pařeniště nemám, jen skleník Venus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.102 (?), 24.11.2010 5:29

Dobrý den, jaké jsou tedy zkušnosti se stavbou a tuhostí VENUS? Já jsem ještě uvažoval o skleníku TRADITIONAL. Zase by mě zajímalo jak se bude chovat při nárazu větru a když na něj napadne sníh. Případně další informace. (Měl jsem china baubau foliovník asi 2 x2,5x1,75m za cca 2.800-, při každém fouknutí se trubková konstrukce rozpadla, první sníh ji natvaroval do vrtule zeleně kašírovaná fólie se rozpadla hned další rok na jaře) Děkuji Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 120.247 (?), 24.11.2010 8:55

Mám Venus 320 cm, 3 střešní okna od srpna tohoto roku, takže zkušenosti pár měsíců.

Kostra je sešroubovaná z duralu, při montáži se zdá vachrlatá, ale po úplném sestavení vypadá pevně. Jeden člověk sám pohodlně složí celý skleník za jeden den, jen při závěrečném usazení na místo je nutný pomocník - každy zvedá jedno čelo skleníku. 

Skleník mám postavený na betonové ploše, pod ním rám z dřevěných hranolků, ke kterému je přišroubovan asi 30 vruty. Rám do betonu je ukotven dlouhými šrouby ve velkých hmoždinkách co půl metru. Všechny mezery mezi skleníkem, rámem a betonem jsou z obou stran zatmeleny butylenovým tmelem proti prosakování vody. Držet by měl pevně, ale vichřice ještě nebyla. Skleník je ze dvou stran kryt zídkou z betonových tvárnic, takže nárazy větru v mém případě nebudou tak intenzívní.

Z napadení sněhu mám taky obavy, podle mne se může prohnout krov z hliníkového profilu, plánuji jej zevnitř podepřít dvěma dřevěnými trámky - udělám tento víkend. Pokud nebude přimrzlý, plánuju sníh ze střechy shrnovat. Rovněž se pod sněhem asi prohnou polykarbonátové střešní výplně, ale ty jsou uloženy v kontrukci pružně, takže by to nemělo vadit.

Další informace na jaře... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.102 (?), 26.11.2010 0:29

Děkuji a těším se na další informace. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 28.3.2011 20:44

Zpráva po první zimě.

V Brně byla zima na sníh skoupá, jen jednou napadlo asi 10 cm mokrého sněhu, nepatrně se prohnuly střešní polykarbonáty, sníh jsem ometl koštětem a po celý zbytek zimy jednorázově napadlo jen několik centimetrů. Pokud v zimě vykouklo slunce, skleník se ohřál a sníh ze střechy sjel.

Krov jsem měl podepřený dvěma dřevěnými trámky, tuto zimu zcela zbytečně. Žádná vichřice rovněž nepřišla, takže skleník vypadá stejně jako na podzim.

Dnes jsem našrouboval hydraulické otvírače střešních oken, natáhl přes skleník stínící síť 50% a zítra do něj stěhuji první kaktusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 24.3.2012 17:55

Skleník Venus - zpráva po druhé zimě.

Je to jednoduché - nic se nezměnilo. Sníh tuto zimu v Brně nenapadl vůbec, vichřice se nekonaly a tak skleník vypadá pořád stejně. Minimální zimní teplota ve skleníku byla - 14 C -  přezimovaly tam zimovzdorné kaktusy a pestrolistá Yucca gloriosa. Tento týden jsem skleník uklidil, natáhl přes něj stínění a vystěhoval do něj kytky. Pro případ nočního mrazu je tam elektrický teplomet nastavený na 8 C.

Příkládám pár fotek.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 87.85 (?), 25.11.2011 18:52

Dobrý den, chci se zeptat. Máte konkrétně skleník Lanitplast Venus 6200? Také uvažuji o koupi, tak mě zajímají názory těch, kteří ho už vlastní. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 25.11.2011 21:28

Dobrý večer. Mám jeden rok polykarbonátový skleník. Jsem překvapen jak dobře tepelně izoluje a co se všechno v něm dá pěstovat. Pro velice dobré zkušenosti jsem si postavil pařeniště 7 x 0,9m kryté 10 polykarbonátem. V 764 m.n.m. jsme samostatní v okurkách rajčatech a jiné zelenině. Začátkem tohoto měsíce jsem zasadil saláty a nyní sklízím ředkvičky.  Sněhová pokrývka 40 cm nevadí, ale raději ji smetám. Kroupová průtrž, která se přihnala 31. 5. 2011 ve Volarech nijak neohrozila polykarbonátovou výplň. Doporučuji Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 25.11.2011 22:30

Ano, všechny mé zkušenosti se skleníkem se týkají typu Lanitplast Venus 6200. Pěstuji v něm jen kaktusy a sukulenty od konce března do konce října..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika