Jak velký skleník



Stránky: 1,  2   
host - 65.90 (?) 
17.3.2011 10:24, zobrazeno: 22334x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak velký skleník je potřeba, když v něm chci pěstovat okurky, papriky,eventuelně pár rajčat a k tomu zasadit vinou révu?Děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 24.183 (?), 17.3.2011 11:18

To záleží na počtu keříků jednotlivých rostlin. Pokud bych dal do skleníku jeden jediný keřík révy vinné, asi bych nešel do menšího rozměru než cca 2,5x4m

Při zemi by se vešlo pár paprik a než se réva rozroste, tak i nějaké to rajče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.90 (?), 17.3.2011 13:07

Mám podobný dotaz, letos se prvně chystám zahradničit ve skleníku(7,5m2) a nemám představu jak moc se rostliny (rajčata, okurky)rozrostou oproti pěstování venku.Tak se ptám někoho kdo má podobně velký skleník kolik rostlin se tam vejde, aby se to vzájemně nezadusilo.Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 17.3.2011 14:20

Pro nevytápěný skleník platí čím větší, tím lepší - méně se v létě přehřívá, vejde se do něj více rostlin. Pokud tam chcete mít révu, minimální délku bych viděl pět metrů, šířku takovou, abyste z prostřední uličky dosáhl na dolní okraje bočních skel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 17.3.2011 21:27

Letos chceme také postavit skleník a jak jsem pochopil, menší než 8x3 metru nemá smysl. Zatím váháme mezi 10x3 a 8x3 s výškou stropu kolem 2,2 metru.
Severní stěna bude cihelná pro akumulaci tepla a překlenutí nočních mrazíků na jaře a na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.3.2011 21:36
Já teďkom buduji skleník (taky u stěny) cca. 2x3 m a zda to má smysl ukáže úroda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.90 (?), 18.3.2011 8:52

Děkuji za příspěvky, ale napadlo mě ještě že by bylo možná lepší položit otázku : Jak daleko od sebe jednotlivé rostliny okurek a rajčat sázet? (když na jednu plovinu skleníku přijdou rajčata a na druhou okurky)a každý už si to přebere dle svého skleníku sám.Nevím právě jaký je rozdíl v nárůstu rostlin ve skleníku oproti venkovnímu pěstování.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 18.3.2011 17:05
Já budu letos zkušenosti s okurkama ve skleníku teprve sbírat ale po loňské zkušenosti se salátovkama ve foliáku budu sadit do skleníku dvě roubované rostliny okurek hadovek a bohatě to stačí. Rajčata do skleníku nebo foliáku vůbec, papriky, lilek nebo melouny s okurkama ano ale rajčata v žádném případě, ta budou venku v květináčích a na záhonech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Aleš Vondrák - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 126.6 (?), 19.3.2011 11:41

Skleník u zdi má určitě výhody, které zmiňujete, ale je třeba připomenout i jednu nevýhodu. Stěna, zvláště pokud je vyšší, stíní rostlinám, takže na ně z jedné strany nedopadá světlo (je to trochu podobné, jako když se rostliny pěstují na okně). Není to samozřejmě nějak zásadní, ale je třeba s tím počítat při vytváření osazovacího plánu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 18.3.2011 11:23

Jak souvisí minimální délka skleníku 5 m s pěstováním révy? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika