Jak připravit půdu ve skleníku?



host - 92.1 (?) 
18.3.2012 15:40, zobrazeno: 18808x

Dobrý den, chystám se zprovoznit starý skleník ze skla a vůbec nevím, jak ho připravit na výsadbu, kdy sadit zeleninu a další důležité věci. Proto budu vděčná za každou radu zkušených zahrádkářů. Hlavně tedy jak připravit půdu? Původní zeminu porýt, obrátit trávou dolů? A další vrstvy? Díky všem. Petra.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 164.4 (?), 18.3.2012 16:12

ja tady plno vláken o sklenících a zemině, lidičky čtěte, zakládáte vlákna jak na běžícím pásu, čert aby se tady pak vyznal... zeminu s trávou bych vyvezl pryč, bude v hlíně plno semen a plevele, zarýt hnůj a navrch zeminu, buď z kompostu nebo ze skleníku, bez trávy si připravit bokem, sázejte,co potřebujete, na každém sáčku je nakresleno kdy a jak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.1 (?), 19.3.2012 11:20

Děkuji a omlouvám se za založení nového vlákna, ale po pročtení starších otázek jsem takovou odpověď, jakou jste mi teď dal V, y nenašla. Jsem naprostý začátečník a nevím jak na to, tak ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 11:34

není zač a omlouvám se za reakci, ale je tady opravdu hodně vláken a když člověk něco hledá, musí se prolistovat spousty kolikrát nic hovořícími příspěvky... klidně se ptejte, co potřebujete vědět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.1 (?), 19.3.2012 21:17

já to chápu :-) Vlastně co se týče základního problému, tj. přípravy půdy pro skleník, jste mi už odpověděl, ale mám neblahého tucha, že než k tomu dojde, tak už bude po sezóně a už nebude co sadit. Pro začátek chci pořídit nějaké sazeničky v zahradnictví nebo na Floře a snad nějaká úroda bude. Díky za ochotu. Petra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.131 (?), 19.3.2012 21:25

jak máte skleník velký? plocha s půdou? několik nápadů mám, taky jsem to musel řešit když jsem skleník postavil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.3.2012 21:50

když máte skleník, tak zákonitě si nemusíte všechno vypěstovat ze semínek, taky jsem si koupil rajčata, papriky,celery v kelímku-předpěstované, takže porýt, jestli je hnůj nebo kompost, tak ho zarýt a je připraveno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.1 (?), 20.3.2012 21:38

Skleník je 5x2m, nevím, kolik m bude plocha s půdou, ale chybí tam několik skel, takže nejdříve musím zjistit, kolik to vůbec bude stát. Jinak se na to prozatím vyprdnu nebo koupím nějaký menší a udělám si i záhonky. Abych nakonec nezjistila, že za starý skleník zaplatím 15tisíc. A určitě chci koupit předpěstované sazeničky, musím zjistit, co se kdy sází. Jsem fakt amatérsmiley... Shift+R improves the quality of this image. CTRL+F5 reloads the whole page.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.131 (?), 20.3.2012 22:24

vroubkované sklo vám nařeže každý sklenář, doporučuji kvůli manipulaci rozdělit na více tabulek, např. místo 180x60 cm to nechat nařezat 2 ks 90x60 cm

jinak např. půdu zrýt, vybrat trávu a "bordel" a přimíchat do vrchní vrstvy 2-4 pytle koupeného kompostu a máte to... nebo kdyby v okolí někdo měl zdarma čerstvý hnůj, tak použít ten

nevzdávejte to :) a doporučuji papriky, okurky, lilek, atd... nedávejte rajčata a další běžnou zeleninu, vyroste i jinde a většina by to horko ani nemusela snést...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.1 (?), 21.3.2012 11:21

díky za rady a podporu. Petra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika