Jak ochránit skleník před slimáky



host - 33.10 (?)
16.4.2019 21:16

nevim co tu resit   jestli je sklenik s podezdivkou   vyska 15cm a dobre utesneny tak nevim jak se slimaci muzou dostat do skeniku sklenik mam 30 roku a zadny slimaky jsem nemel   ve foliaku to je jine dostanou se tam kazdy rok    vasek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 33.10 (?), 16.4.2019 21:16

nevim co tu resit   jestli je sklenik s podezdivkou   vyska 15cm a dobre utesneny tak nevim jak se slimaci muzou dostat do skeniku sklenik mam 30 roku a zadny slimaky jsem nemel   ve foliaku to je jine dostanou se tam kazdy rok    vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 181.162 (?), 18.4.2019 11:07

Dávám na doporučení kamaráda zahrádkáře a doporučil mi ferramol!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 18.4.2019 11:19

Ano, taky možnost. Jen výsledek nevidíte okamžitě... Dal jsem přednost granulaxu, protože je levnější, jdou po něm jak diví, účinek je okamžitý, a vzhledem k tomu, že se v půdě rozloží na neškodné látky, taktéž není neekologický. Obsahuje repelenty, tzn. pro zvířata nepoživatelný (nicméně toto je ve skleníku bezpředmětné).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.196 (?), 23.4.2019 14:58

Děkuji moc za reakce, něco z toho vyzkouším a doufám, že se jich brzy zbavím!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.4.2019 15:13

Doufáte marně, jsou všude. Mně už začali kosit řádek zelí co vzchází ve skleníku. Obávám se, že letošek nebude o nic lepší než kdykoliv v minulosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 23.4.2019 19:39

Zbaviť sa ich síce nezbavíte, ale úrodu ochrániť môžte. Urobte po obvode skleníka ochranný pás z nejakého prípravku proti slimákom (Mesurol, Metarex, Ferramol). Slimáky prichádzajú do skleníka večer zvonku, keď nie je už tak teplo a je aj vyššia vlhkosť. Niečo z úrody síce padne za obeť, lebo slimáky neuhynú hneď, no veľa aj uchránite. Preventívne môžte z okolia skleníka odstrániť potenciálne miesta, kde by sa mohli slimáky skrývať. Zväčša tam, kde majú vlhko a chládok, pod rôznymi kameňmi, drevami, nádobami, atď...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.20 (?), 9.7.2019 7:36

Já jsem zatěsnil silikonem v tubě škvíry, alespoň nahrubo, aby neprolezly ty větší kusy. No a zevnitř mám po obvodu skleníku na jeho betonovém základu rozsypáno trochu těch modrých kuliček Slimaxu. Když nějaký menší proleze, hned ho ráno vidím rozplizlého, protože tu návnadu si vezme jako první. Jsou na bázi železa a neměly by být pro člověka jedovaté, jak jsem vyčetl. Otevřené vstupní dveře mám celé léto a nezdá se, že by to vadilo a chodili primárně tudy, i když i u nich trochu toho přípravku mám. Toto mi funguje už několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.173 (?), 9.7.2019 10:59

vidím rozplizlého, protože tu návnadu si vezme jako první. Jsou na bázi železa a neměly by být pro člověka jedovaté, jak jsem vyčetl

Četl jste špatně. Na bázi železa je Ferramol - kuličky nejsou modré nýbrž červené. Slimax a všechny přípravky, kde uvidíte slimáky rozplizlé, obsahuje metaldehyd a ten jedovatý je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 9.7.2019 11:04

Jen bych dodal, že modré kuličky (Slimax) sice jedovatý pro zvířata je, nicméně obsahuje repelentní látky, díky nimž jej nepozřou. A co se týká závadnosti - v půdě se rozpadá na neškodné látky. Řešit to, zda uškodí zelenině, nemá žádný smysl, nedostanou se do ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.173 (?), 9.7.2019 11:25

A co se týká závadnosti - v půdě se rozpadá na neškodné látky. Řešit to, zda uškodí zelenině, nemá žádný smysl, nedostanou se do ní.

Totéž jsme ještě nedávno četli o glyfosátu. Nechci dělat vlny, sám metaldehyd taky občas použiju, ale byl bych opatrný právě ve skleníku při opakované apláikaci na malé ploše. Depolymerované zbytky metaldehydu jsou ekologicky přijatelné - podobně jako třeba sůl, půdě ale příliš neprospějí. Ostatně těžko by se jinak vyráběl onen - podstatně méně účinný - netoxický přípravek na bázi železa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika