Foliovník na rajčata



Stránky: 1,  2   
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?) 
15.5.2011 22:03, zobrazeno: 24519x
prosím o radu při větrání.Máme foliovník ze Svitapu,3x6 m..,ale řešíme problém dostatečného větrání.Poradí někdo, jak udělat otvory na boku? Chtěli jsme boky nějak zarolovat, ale bojím se, že by při větru ulétl.. Děkuji za rady.A.Č.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.74 (?), 16.5.2011 12:40

Rozumím Vašim obavám, paní Čížková. Před 3 roky jsem si také pořídila foliovník a jeho větrání mi také dělalo velké starosti, zvláště když onoho roku v květnu byl několik dní hodně silný vítr a přitom krásně slunečno, čímž bylo ve foliáku takové horko, že jsem se o rostliny obávala, pokud by foliovník zůstal po několik slunečných a současně větrných dní nevětrán. Zkušenost jsem ještě neměla žádnou a tak jsem první umístění foliáku, bohužel, nevybrala dobře. Postavili jsme ho totiž na volném prostranství a tak se stalo, že mi hned v onom prvním roce v květnu vítr plachtu při větrání poboural přesto, že byla ukotvena cihlami obházenými hlínou. Naštěstí foliovník ještě nebyl definitivně osázen, všechny rostliny tam sice byly, ale ještě v kelímcích od jogurtu. Ihned jsem foliovník přemístila tak, že jeho záda s jedním ze vchodů byla chráněna stodolou. Od té doby je klid a větrání bez problémů i při velkém větru. Při slunečných dnech mám vchod do foliovníku otevřený i při daleko větším větru než byl ten, který mi ho rozbombardoval v onom květnu před třemi roky, kdy stál na volném nechráněném prostranství. Převládající směr větru u nás je západní a tam mu teď v cestě stojí právě ta naše stodola. Zkuste postavit váš foliák na podobně chráněné místo a budete spokojená. Na základě svých tříletých zkušeností bych ho právě kvůli větrání na nechráněné místo nepostavila. Výběru chráněného místa je třeba opravdu věnovat velkou pozornost, pokud se foliovník nemá stavět opakovaně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 16.5.2011 14:36
Já jsem na svůj podomácku vyrobený foliovník umístil pákový samočiný otvírač skleníkových oken, jen místo skla jsem použil 4mm polykarbonát. Přesahující folie je zakopána do země a zahrnuta hlinou po celém obvodu, tím je foliák ukotven k zemi. Z obavy před nabráním foliáku větrem jsem v době nepřítomnosti vždy nechával posuvné "dveře" zavřeny, tzn. že když jsem se dostal po práci na zahradu tak rostlinstvo mělo pořádný hic, naštěstí vlhký. Automat. otvírač větrání vydatně pomohl, dveře nechávám stále zavřeny, jak foliákm nabere "luft" tak to není dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 16.5.2011 21:06
No jo, jenže mám obavy z nedostatečného větrání -zahrádku mám v kolonii, takže 15 min. cesty a chodím do práce.:(Schválně jsem rajčata nedávala do skleníku:..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.5.2011 6:45
Já mám taky zahradu na opačném konci města, a proto to samočinéné bezobslužné otvírání. Celodenní odvětrání foliáku přináši i nevýhodu - za slunečného dne půda rychle vysychá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.5.2011 7:16

Paní Oxalis má pravdu. Podle mne rajčata ani uzavřený prostor nepotřebují. Stačí jim zástěna a střecha, nebo otevřený fóliák. Problém s větrem se ale řešit musí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.78 (?), 17.5.2011 16:32

Kde je možné samočinné otvírání koupit? Několikrát jsem se ptala v prodejnách se širokým sortimentem (M.A.T., OBI a pod) - bez úspěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.5.2011 15:40

Já jsem již dva otvírače kupoval od firmy VOPA nářadí, lepší cenu jsem nenašel, zaplaceno převodem po internetu, do týdne bylo zboží doma, funguje perfektně.

Co se týče stříšky nad rajčata, tak náklady na zhotovení oproti foliovníku jsou minimální!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.231 (?), 21.1.2012 17:53

Chtěl bych vyrobit stříšku na záhon s rajčaty. Měl byste nějaký typ z čeho, co nejvíce jednoduše, jí postavit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 21.1.2012 18:11

Jestli mi zbyde čas, chci si udělat rajčatovník. Použiju kari síť oka 15x15 a parotěsnou fólii co mi zbyla po sádroších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika