Co do skleníku než zasadím papriky



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 214.235 (?) 
2.3.2010 7:54, zobrazeno: 19417x

zdravím,

od loňska mám skleník, zatím se kolem toho dost učím a je toho dost :) většinou nedám na vaše rady a pak se divím :)

už tam nebudu dávat rajčata, je to nesmysl, stejně vyrostou na zahradě a už nebudu sázet papriky tak blízko sebe jako na záhoně, málo pak plodí :(

stejně jako tam nebudu dávat na pozdním jaře sadbu květáku a spol., to prostě nestačí dozrát než začnou pořádný horka a pak to akorát zabírá místo, láká mšice a stejně pořádně nedozraje...

můj dotaz: včera jsem tam byl to okouknout, trochu připravit půdu, atd... je to nevytápěný skleník kousek u Českého Brodu; je plně zavíratelný, včera tam uvnitř už bylo "docela" teplo

co tam dát teď? aby to stihlo dozrát než přijdou na řadu papriky? ředkvičky to je jasný, ty několikrát za sebou snad i, pak když koupím sadbu salátu, ale ten ještě nemají

co ze semínek teď? a co česnek? podařil by se? kdybych mu nechal klidně i místo přes léto? nebude na něj moc teplo? česneku máme doma velkou spotřebu a na záhonu se nedaří :(tady je nová čistá půda, mohl by...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 183.242 (?), 2.3.2010 9:29

Salát vyzkoušejte nasít přímo, potom rozsadit tak, aby byl výsledně mezi řádky paprik, než budou ty potřebovat dostatečně místa, salát bude pryč. osvědčil se mi celoroční Lento, nevadí mu chadno, nevybíhá do květu. Dobrá, ba co dím super, je jarní cibulka bílá Alba, taky nasít mezi budoucí řádky, vytrhávám celou, dobrá na chleba, do pomazánek. Mezi budoucí řádky paprik seji i přísadu košťálovin, letniček. Mrkněte někde, zda není už sadba jarních kedluben, ty jsou taky fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.162 (?), 2.3.2010 10:09

Přesne tak to dělám také, ředkvičky, kedlubny a salát... Sázím to tak, abych tam později mohla dát papriky a hadovky dozadu mezi nasázené rostliny... Než se papriky rozjedou všechno je už pomalu pryč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 2.3.2010 11:40

Hned po obědě jdu sázet salát a ředkvičky už lezou ven ze země.Po 15 březnu už vysevám do truhlíčků letničky, a to proto kdyby přišel mrazík aťje mohu odnést.Salátu ani ředkvičkám mráz nevadí, na noc přikrývám netkanou folií.Hned jdu koupit tu jarní cibulku.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 4.3.2010 12:37

Já to dělám každý rok úplně stejně jako vy, letos ještě přidám tu cibulku, E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.75 (?), 10.3.2010 8:52

Ahoj, jsem na tom stejně jako vy, ale ještě bych doporučila špenát - vynikající čerstvý do salátů a roketu(rukolu). A rozhodně se nebojte vlastní sadby salátu, kedluben, pórku a růžičkové kapusty.

D.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 10.3.2010 19:00
Loni na jaře mi zbylo při sázení česneku pár stroužků, tak jsem je na zkoušku dal do fóliáku. Vyrostli naprosto stejně, jako ty venku. Velikost i doba sklizně stejná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 10.3.2010 19:46

Ve skleníku taky mívám a mám řádek naťové petrželky, někde na kraji, je tam celý rok, přezimuje a již nyní loňskou trhám do polévky. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 31.1.2012 8:50

U cestičky co nejdříve sázím cibuli sazečku nahusto, brzičko jemná nať k dennímu využití, do polévky i celá cibulka. Za ní řádek ředkviček, salát... ale špenát mě nenapadl, to letos zkusím i s roketou (rukolou). Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika