Bude takovéto pařeniště fungovat?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
4.3.2018 20:10

Může to dobře fungovat, pokud tou plachtou myslíte velikou průhlednou fólii. Musí to být silnější fólie, aby ji neroztrhal vítr a nezničily ji ty pruty. Pokud tu fólii na noc utěsníte (ukotvíte prkny dokola), bude sloužit stejně jako sklo nebo polykarbonát. Ale je to jako ta pohádka o hřebíkové polívce. Já bych tu fólii raději položil na hladké drátěné oblouky nebo lana a měl bych tunel.

Pěstírna
Pěstírna
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

atilius - (9) - 10.46 (?), 4.3.2018 18:08, zobrazeno: 3152x

Chci se zeptat, říkal jsem si že využiji konstrukci vyvýšených záhonů a dodělám k ním víka, konstrukce naznačená na fotce, bude potažená plachtou. Z boku dodělám nějaké bočnice. Ale je evidentní, že víka na sebe nebudou doléhat, a v horní části proutí je spousta mezer.

A tak si říkám, jestli to takhle má šanci fungovat?

Díky, za názory. Martin

Budoucí pařeniště
Budoucí pařeniště
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 4.3.2018 18:14

Tak od poloviny května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 133.9 (?), 4.3.2018 18:17

Co znamená fungovat?

Vzhledem k tomu, že mám polykarbonátový dobře těsnící skleník, a když v dubnu zaútočí nočních -6°C, tak v něm ráno lehce mrzne, tak ve vašem případě dost pochybuji, že zamezíte mrazu. Navíc pokud je vyvýšený a netěsnící. Pokud požadujete pouze vyšší teplotu přes den a noční mráz vám nevadí, tak zřejmě fungovat bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 4.3.2018 19:26

Jako pařeniště to nebude fungovat, protože pařeniště musí mít nahoře sklo, případně polykarbonát. Bude to jen takový foliák.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.3.2018 20:10

Může to dobře fungovat, pokud tou plachtou myslíte velikou průhlednou fólii. Musí to být silnější fólie, aby ji neroztrhal vítr a nezničily ji ty pruty. Pokud tu fólii na noc utěsníte (ukotvíte prkny dokola), bude sloužit stejně jako sklo nebo polykarbonát. Ale je to jako ta pohádka o hřebíkové polívce. Já bych tu fólii raději položil na hladké drátěné oblouky nebo lana a měl bych tunel.

Pěstírna
Pěstírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika