Bílá netkaná textilie



host - 50.2 (?) 
21.2.2012 14:13, zobrazeno: 5793x

Mohla bych poprosit o zkušenosti a inspiraci s užíváním bílé netkané textilie k rychlení a ochraně rostlin?

Někdo ji používá ve skleníku při brzkém vysazování rajčat a paprik,... jako ochranu před mrazíky...

Někdo na záhonky...

S jakou konstrukcí pro ni jste nejvíce spokojeni? Ještě jsem ji neměla ani v ruce, ale uvažuji o ní a ráda bych využila Vašich rad, děkuji moc, Lenča.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 21.2.2012 14:43

Při přepichování rajčat 1. dubna do skleníku, přes záhony oblouky z drátu a přes ně dvojitě textilii. Podle návodu tady v diskusi. Na zeleninu na záhonech používám textili z dílů dlouhých asi 2,5 m, na jejichž okraje jsou nalepená asi 30 cm od sebe tavnou pistolí závaží z plastových destiček. Položí se to volně na zeleninu. Střední vítr to neodnese a zelenina si to zdvíhá jak roste. Trvanlivost to má asi 2 - 3 roky, je to trochu pracné na výrobu, ale není potřeba žádná konstrukce a manipulace s ní.  Používám na rané výsadby košťálovin a leccos ostatní, třebas salát nebo i karotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 114.230 (?), 21.2.2012 20:29

na jaře to dávám přes celá políčka, pod tím schovávám než se oteplí i noci cukety, česnek, veškerou sadbu, saláty, atd...

v podstatě cokoliv!

třeba na česneku jsem to loni nechal až do sklizně a měl jsem za poslední roky nejlepší sklizeň...

chrání i později proti škůdcům, dřepčíci, motýli, atd...

jo, a použil jsem to i na zakládání nového trávníku, to je pak neocenitelná pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 22.2.2012 14:51

Děkuji za inspiraci smiley, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika