Ako spraviť skleník z PE fľiaš?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
18.5.2004 8:06, zobrazeno: 70132x
Pomôže niekto ako zhotoviť skleník z PE fľiaš od limonád 1,5l alebo2l?
ďakujem.
Kontakt. jfsl@pobox.sk
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 243.237 (?), 20.5.2006 10:30
Skleník ne, ale tyto láhve používám k jeho vytápění. Naplněné vodou se i při zamračeném počasí ohřejí a v noci topí. Pozor při vylévání, voda v nich bývá dost horká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.121 (?), 20.6.2006 9:28
i v zimě? :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.162 (?), 25.1.2007 7:37

v zimě ve skleníku nic není, proto není třeba topit .. ale souhlasím s předchozím příspěvkem, tepelný zisk z PET lahví naplněných vodou  je překvapující,  i když je přes den pod mrakem.  Lze ho vylepšit pár kapkami obyčejné školní tuše (není toxická) a  pár kapkami   nějakého desinfekčního přípravku pro domácnost. Smyslem  těchto opatření je,  že  tmavá voda více absorbuje teplo a vlivem přítomné desinfekce navíc nehnije. 2 litrové  PET láhve jsem poskládal do "balení" po 8 kusech ( 3+2+3), spojil hnědou  izolepou po obvodu,  takže uprostřed balení je jedna PET vynechaná.  Ve skleníku v uličce jsem zatloukl tyčku a balení jsem navlékl volným místem  uprostřed na tu tyčku. Mám skleníček  4x3m. Na výšku cca 2, 2  umístím 7 balení nad sebe( kvůli úspoře místa). Horní konec tyčky pak přichytím ke konstrukci skleníku, aby celá "věž" nespadla .   Ve skleníku mám 2 takové "věže"  Když vysážu papriky položím do meziřádků další PET s vodou. Už to mám 3 roky v provozu, napřed jsem tomu sám nevěřil, ale postupně jsem zrušil přitápění.  Tohle funguje naproto bez problémů, zadarmo, samo se to reguluje.  Po Ledových mužích celý ten krám zruším a vystěhuju ze skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.162 (?), 25.1.2007 7:59

  Promiňte,  ještě k předchozímu:  

 Zapoměl jsem napsat, že 

 a) po vystěhování PET ze skleníku z nich  vodu nevylévám, balení použiji znova příští rok, jen pokud vlivem manipulace se nějaké PET rozbije, tak ji vyměním.   

b) ve skleníčku je běžně dostupné samočinné  větrání ( hydraulický píst)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.145 (?), 6.2.2007 14:43
Ahoj, ten nápad s PET láhvemi mě velice zaujal, skleník mám velký zhruba jako vy a nechybí mi ani automatické otvírání oken. Jen jsem nepochopil kterak jste svůj PET sloup umístil do uličky. Půdorysně má cca 30x30cm a já mám uličku 40cm, tudíž bych ji zneprůchodnil. Myslíte že by byl nějaký problém s fungováním pokud bych váš vynález umístil do rohů skleníku nebo přímo mezi rostliny?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.85 (?), 6.2.2007 15:47
Podle mě, když sloup umístíte vedle uličky mezi rostliny, tak tím nic nezkazíte... A pro druhého pána: možná vy vy skelníku nic nemáte, ale někdo přezimuje pelargonie, řízkuje je. A plno dalších rostlin, bych vám mohl vyfotit můj, jak je plný :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.162 (?), 8.2.2007 10:19

samozřejmě,  umístění, počet  baterií PET přizpůsobte vlastním potřebám ( někdo má skleník prázdný,  jiný zimuje  pelargonie, jiný pěstuje sadbu).   Myslím , že největší půvab tohoto řešení ( kromě toho , že to je teplo prakticky zadarmo) spočívá v tom, že na rozdíl od stejného objemu vody (např. v sudu ) budete překvapeni tím, jak moc se voda ohřeje přidáním pár kapek obyčejné tuše a to i ve dnech kdy se nám subjektivně zdá , že slunce  skoro nesvítí. ... 

Další půvab  spočívá v tom, že řešení "do věže" půdorysně zabere minimum místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 12.3.2012 15:10

V zimních měsících jsem pročítala starší příspěvky a zaujala mě právě tepelná výpomoc při hrozících květnových mrazících petlahvemi s obarvenou vodou - loni jsem ve skleníku přišla o 1/3 výsatby, když se přihnaly silnější mrazíky, myslím, že to bylo počátkem května.

Dnes jsem nějakou náhodou otevřela tento článek a byla jsem nemile překvapena, jak novináři převzali z tohoto fóra výše zmíněné zkušenosti a vlastním "testem" je znehodnotili.

Prosím Vás, používáte úspěšně tuto metodu ke stabilizaci tepla ve sklenících a fóliovnících na jaře či na podzim? Děkuji, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.178 (?), 8.2.2007 10:40
Klidně si těmi pet lahvemi ohřívejte cokoliv, ale skleník z toho nedělejte.
Je to hnus, kterému je máloco rovno !
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika