Uskladnění křenu



host 
22.10.2002 7:50, zobrazeno: 44838x
Prosím o radu, jak uskladnit,nebo jinak uchovat ( konzervovat ) křen. Díky - Marta.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 14.19 (?), 1.12.2011 18:25

Já ho skladuji nastrouhaný, s přídavkem plnotučné hořčice, které dávám přibližně 1/3 objemu křenu.Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 1.12.2011 18:34

Já ho vydrhnu kartáčem, usuším, zabalím do papírového sáčku a vcelku šoupnu do ledničky. Vydrží dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.87 (?), 1.12.2011 19:06

Já taktéž vydrhnu kartáčkem, ale nesuším, naopak zabalím do silné vrstvy papíru (kuch. utěrky apod.), namočím, namačkám papír na křen a vše zabalím do mikrotenového sáčku a pevně omotám gumičkou. Uložím v lednici.Vydrží bez problémů i dva roky. Po každém použití zbytek kořene znovu obalím, namočím.. atd. Pokud křen delší dobu nepoužívám, zkontroluji, zda je papír stále vlhký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 1.12.2011 22:41

2 roky? Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.87 (?), 2.12.2011 10:18

Fakt jo. Dokonce jsem zbytek po těch dvou letech zasadila, protože se mi ho zželelo, že se pořád snaží vyhánět listy, a ujal se a vyrostl. Vlastně jeho potomci rostou na tom místě pořád. Podmínka ale je, že nesmí na moc dlouho vyschnout, chce to občas kontrolovat.  Možná jsem měla štěstí na mimořádně životaschopný kořen, ale koupila jsem ho v nějakém obyčejném supermarketu. Potomky už dva roky skladovat nezkouším, mám každý podzim čerstvé, ale ten rok je zaručený. A.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 2.12.2011 12:23

Zdá se mi to opravdu neuvěřitelné. Ale každý máme nějaké fígle a svoje zkušenosti. Já křen skladuji ve sklenici s vodou v lednici, Nevyschne, je jak čerstvý, ale nikdy ho tam nemám nějak moc dlouho, po spotřebování vždy koupím nový. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 13.9.2014 2:01

My ho po omytí zabalíme do vlhkého hadříku a omotáme gumičkami.Náš fígl spočívá v tom, že ho v ledničce umístíme tak, že leží dole v takovém tom Vééé-žlábku a tím pádem je mu neustále doplňována vlhkost.Je lepší, když má okolo sebe více vrstev(nenamrzá)Je-li větší průměru, nebo nějaký zatočený a chtěl by vypadnout, přitiskneme a přirazíme ho k té zadní stěně čímkoliv, třeba sklenicí nebo hrncem atd.Taky mě jedna paní poradila, že když jí zbyte trocha po nastrouhání, přimíchá ho do krémžské hořčice a to je potom hořčice jak břitva, když je křen patřičně ostrý J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.3 (?), 13.9.2014 8:11

 A toho máte celý ponořený? A sklenici zavřenou víčkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 13.9.2014 9:39

Na délku kořene uříznu plastovou lahev zaleji vodou a postavím do spíže a občas vyměnit vodu.Takto vydrží dva měsíce pak ztrácí na síle a začne růst.Jinak přes zimu v písku takto vydrží opravdu dlouho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika