Sklep a ideální vlhkost?



host - 227.253 (?) 
16.12.2019 22:04, zobrazeno: 7276x

Zdravím... chtěl bych se zeptat jaká je asi podle vasich zkusenosti idealni vlhkost sklepa? mám pomerne vlhký sklep (vyvěrá tam spodní voda) = cca 80% a zdá se mi, že je to už moc... poličky které nebyly nalakované totální plíseň... na jabkách se občas nějaká povrchová plíseň objeví taky... a včera jsem zjistil, že na zavařeninách... ba co hůře..i občas pod víčkem se objeví taky... zkouším teď více větrat, ale pod 70% se nedostanu... díky za rady...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 16.12.2019 22:55

Za plíseň pod víčkem nemůže vlhkost, nýbrž netěsnící víčko, nízká teplota či doba zavaření. 
Vlhký sklep má výhody. Udrží se nižší teplota a ovoce nevadne. Sklep je dobré každoročně vysířit, stěny občas líčit vápnem, Poličky je třeba ošetřit nebo vyměnit. Já jsem dřevěné police nahradil plastovými profily spojené nerezovými vruty a mám pokoj.
 Chcete-li přece jen snížit vlhkost, můžete - krom větrání - zkusit postavit do sklepa sud s prachovým vápnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.37 (?), 17.12.2019 23:49

Do auta doporučují na pohlcování vlhkosti kočkolit, třeba by bedýnka s ním zabrala i v tomhle případě wink. Ale plíseň pod víčky je chyba zavařování, ne vlhkosti vzduchu (ten se do dobře uzavřené sklenice přece nedostane).

Bývalý kolega měl sklípek s jezírkem a moc si to pochvaloval, že mu nevadnou jablka...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 18.12.2019 10:15

Myslim, ze plisen nezastavi ani vicko dobre zavarene sklenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 17.12.2019 7:08

Plisen je vlastne houba. Je ji vic druhu a jen snizenim vlhkosti se ji tezko zbavite. Houba roste tam kde ma podminky. My mame ve sklepe taky vlhko, asi nemate vetsi, protoze tam mam bazen s 7500 litru vody v pohybu a s rybama, nastesti problem s plisni zatim nemam i kdyz tam mam i zampiony a hlivu, brambory i jabka. Ale skladuju tam i vino v demizonech a rika se, ze vinne vypary sezerou vsechny ostatni plisne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.192 (?), 11.2.2020 16:19
A jaka ze ma byt idealni vlhkost sklepa? Nekde pisou 55-65... a nekde 80... ja to letos testuju ve svem sklipku prvni sezonu a vlhkost mam 75-80 a brambory zacinaji na povrchu tvorit se plisen... to same jablka... vim ze neni idealni mit jabka a brambory... ale jak to vyresit? Jeste tam mam par ks repy a zavareniny - repa je uplne OK... teplota se pohybuje okolo 2 stupnu... chci asi nasadit ventilator a zkusit srazit vlhkost tak na 60... jinak sem nesiril a steny vapnem nemam taky... pristi sezonu se snad polepsim...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 11.2.2020 18:34

Nevim. Mam sklep skoro 2,8 x 7,8 x 2,2 na vysku a v nem 7,5 kubiku vody s par rybama a no problem. Jabka, brambory, vino, zadna plisen, odvetrani 2x 75 mm

Aquaponie stavba 2019

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika