Sklep a ideální vlhkost?



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
17.12.2019 7:08

Plisen je vlastne houba. Je ji vic druhu a jen snizenim vlhkosti se ji tezko zbavite. Houba roste tam kde ma podminky. My mame ve sklepe taky vlhko, asi nemate vetsi, protoze tam mam bazen s 7500 litru vody v pohybu a s rybama, nastesti problem s plisni zatim nemam i kdyz tam mam i zampiony a hlivu, brambory i jabka. Ale skladuju tam i vino v demizonech a rika se, ze vinne vypary sezerou vsechny ostatni plisne.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 227.253 (?), 16.12.2019 22:04, zobrazeno: 7258x

Zdravím... chtěl bych se zeptat jaká je asi podle vasich zkusenosti idealni vlhkost sklepa? mám pomerne vlhký sklep (vyvěrá tam spodní voda) = cca 80% a zdá se mi, že je to už moc... poličky které nebyly nalakované totální plíseň... na jabkách se občas nějaká povrchová plíseň objeví taky... a včera jsem zjistil, že na zavařeninách... ba co hůře..i občas pod víčkem se objeví taky... zkouším teď více větrat, ale pod 70% se nedostanu... díky za rady...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 16.12.2019 22:55

Za plíseň pod víčkem nemůže vlhkost, nýbrž netěsnící víčko, nízká teplota či doba zavaření. 
Vlhký sklep má výhody. Udrží se nižší teplota a ovoce nevadne. Sklep je dobré každoročně vysířit, stěny občas líčit vápnem, Poličky je třeba ošetřit nebo vyměnit. Já jsem dřevěné police nahradil plastovými profily spojené nerezovými vruty a mám pokoj.
 Chcete-li přece jen snížit vlhkost, můžete - krom větrání - zkusit postavit do sklepa sud s prachovým vápnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.37 (?), 17.12.2019 23:49

Do auta doporučují na pohlcování vlhkosti kočkolit, třeba by bedýnka s ním zabrala i v tomhle případě wink. Ale plíseň pod víčky je chyba zavařování, ne vlhkosti vzduchu (ten se do dobře uzavřené sklenice přece nedostane).

Bývalý kolega měl sklípek s jezírkem a moc si to pochvaloval, že mu nevadnou jablka...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 18.12.2019 10:15

Myslim, ze plisen nezastavi ani vicko dobre zavarene sklenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 17.12.2019 7:08

Plisen je vlastne houba. Je ji vic druhu a jen snizenim vlhkosti se ji tezko zbavite. Houba roste tam kde ma podminky. My mame ve sklepe taky vlhko, asi nemate vetsi, protoze tam mam bazen s 7500 litru vody v pohybu a s rybama, nastesti problem s plisni zatim nemam i kdyz tam mam i zampiony a hlivu, brambory i jabka. Ale skladuju tam i vino v demizonech a rika se, ze vinne vypary sezerou vsechny ostatni plisne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.192 (?), 11.2.2020 16:19
A jaka ze ma byt idealni vlhkost sklepa? Nekde pisou 55-65... a nekde 80... ja to letos testuju ve svem sklipku prvni sezonu a vlhkost mam 75-80 a brambory zacinaji na povrchu tvorit se plisen... to same jablka... vim ze neni idealni mit jabka a brambory... ale jak to vyresit? Jeste tam mam par ks repy a zavareniny - repa je uplne OK... teplota se pohybuje okolo 2 stupnu... chci asi nasadit ventilator a zkusit srazit vlhkost tak na 60... jinak sem nesiril a steny vapnem nemam taky... pristi sezonu se snad polepsim...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 11.2.2020 18:34

Nevim. Mam sklep skoro 2,8 x 7,8 x 2,2 na vysku a v nem 7,5 kubiku vody s par rybama a no problem. Jabka, brambory, vino, zadna plisen, odvetrani 2x 75 mm

Aquaponie stavba 2019

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika