Jak skladovat či zpracovávat mrkev



Stránky: 1,  2   
host - 44.15 (?) 
18.9.2008 13:49, zobrazeno: 52126x
Dobrý den, blíží se sklizeň mrkve u mě teprve první... a otázkou je jak s ní naložit. Tak se ptám: nechat v zemi? Dát do bedny spískem do sklepa? Nebo umyt, nakrájet a zmrazit. Nebo jiný postup. Napiště poraďte díky Z.M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 143.205 (?), 18.9.2008 13:56

Dobrý den, myslím, že jste si sama odpověděla.  Var 2 a 3 jsou obě vhodné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 18.9.2008 14:32

rozhodněte se podle množství mrkve, já dávám do mrazaku, ale poměrně brzy mě přestane bavit to škábat, krájet... navíc mám mrazák plný rybízu a jahod, čekajících na to, až budu mít náladu udělat sirupy, případně až spotřebujeme předchozí dávku. Takže v této fázi je dobré přejít na variantu písková bednička a chlad.

Pan Vysloužil tu jednou dával návod že mrkev (i jinou kořenovou zeleninu)pomele na masovém mlýnku, vysuší, a používá do vaření. To mě docela zaujalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.246 (?), 5.11.2008 9:39

Na škole v geologii nás pan Profesor učil, že nejlepším konzervantem je rašelina. Je to dobrá varianta, jak dlouho zakontervovat očištěnou kořenovou zeleninu, ale má to jeden drobný háček. Z mrkve se ztrácí taková ta lahodná křehká chuť. Na vaření je to super, ale na jídlo jen tak pochroupat jednu mrkvičku už to není ono. Loni jsem vyzkoušel modifikaci této varianty. A to hobliny. Čisté bezpračné hobliny podotýkám z čistého dřeva namočit ve vodě a v bedýnkách vystlaných igelitem prokládat vrstvu hoblin s vrstvou mrkve či petržele. Poslední vrstvu opět mokrých hoblina a opět zakrýt igeitem. Ve sklepě kde je kolem 2-5°C je to super metoda. Zelenina takto vydrží do května bez problémů.  Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 5.11.2008 20:00

No, co se týká té mrkve a vlastně veškeré koř.zeleniny, my máme vyzkoušené, že menší část zeleniny uložíme klasicky do písku do lochu.Větší část zeleniny sestrouháme na robotu (na velkých kapkách) a usušíme.Ćerstvou používáme do salátu, sušenou do všeho ostatního.Je to perfektní, nezabírá místo v mrazáku ani se nezkazí.Zdravím B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jarik - (40) - 32.19 (?), 9.11.2008 17:55

Moje mamka dělala toto podobně, různé druhy zeleniny, z některých i nať, česnek, myslím i cibuli, to všechno najemno nastrouhala, osolila a namačkala do skleniček od výživy. Potom to zalila sádlem. Nebo to namýchala se sádlem a potom do skleniček, už nevím. Bylo to dost pracné, ale potom při vaření polévky tam dala pár lžíček a bylo to. I pod maso. Nedávno jsem našel zapomenutou skleničku asi 10 let a po rozdělání vypadala jak čerstvá. Už jsme ji nejedli, ale ještě voněla po česneku. Recept by se možná ještě někde našel. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 7.12.2008 18:23

Zdravím.Já mrkev namixovala tyčovým mixérem na jemno a protože se už topilo, tak jsem ji sušila na pekáčích na radiatoru.Uschla asi za 4 dny.A taky kupuji koření vegetu tak jsem jí sušenou mrkví nadstavila.A část jsem zpracovala se solí.1kg mrkve 1kg petržele 1kg celeru 1kg porku a libeček.Vše nastrouhat prosolit 1kg soli a napěchovat do malých skleniček.v lednici vydrží dlouho a používám ji i pod maso.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.159 (?), 3.9.2014 0:05

dobry den chtela bych se zeptat co jste udelala dal kdyz jste to napechovali do sklenic to se nicium nezalilo? a nevarilo? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 3.9.2014 0:27

usušilo dosucha...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.193 (?), 7.12.2008 17:14

Dobrý den, varianta 1 a 3 jsou léty prověřené a dobré, poslední dobou inklinuji k variantě 3, a to tak, že část mrkve nastrouhám, část nakrájím na kostičky, to proto, aby hospodyně už s tím neměla další práci, plním to do tlačenkových střívek a uchovávám v mrazáku. V zemi taky vydrží až do jara netknutá, ale v písku ve sklepě mi zahnívá a od této metody jsem dávno upusti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika