Brutálně špinavé demižony - co s tím



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 119.228 (?) 
4.12.2014 13:28, zobrazeno: 32097x

Zdravím Vás,

Potřebuji pomoc zkušenějších. Mám z půdy dva demižony. Bohužel jsou brutálně špinavé. Zkouším všechny metody, které jsem na netu našel, ale nic nepomáhá. Napřed jsem myslel že je to z venku, ale ne. K mému zklamání jsem zjistil, že je to vevnitř. Odmáčím to tři dny. Ten škraloup je děsně tvrdej. Popíšu, co jsem zkoušel a zkuste mi něco navrhnout.

  • SAVO - nic
  • LOUH - nic
  • Kyselina citronová - nic
  • Pulirapid s obsahem kyseliny fosforečné - nic
  • Prášek do pečiva - nic
  • Písek - nic
  • Vysokotlaký čistič - nic
  • Kofola - nic

Celé roky se v tom dělalo rybízové víno. Ale proč vypadají tak, jak vypadají nevím. Demižony byli naposledy v akci v roce 89. Nechtěl jsem je vyhodit, ale začínám jaksi panikařit, že to opravdu nepůjde.

Nesetkal se někdo někdy s něčím podobným. Foto přikládám.

Díky všem a beru každou radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.12.2014 13:38

Podobné problémy jsem měl s lahvemi, v nichž bylo víno z aronie či černého rybízu. Je to o dávce. Jasně, že 1-2 prášky do pečiva to nespraví. Kupte 2 kg sody na praní, naplňte hodně teplým roztokem. Po dvou dnech nasypte ne písek, ale jemný kačírek či kamínky (to co zbude z přesátého betonového písku). Míchat, točit, obracet. Když to nepomůže, pak nevím. Mně to stačilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.144 (?), 4.12.2014 14:34
Když to nevyčistí horký NASYCENÝ roztok NaOH nebo KOH, louh sodný nebo draselný, tak už nic. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 4.12.2014 14:39

setkal jsem se s tím již několikrát. Demižony se zachlým červeným vínem nebo jeho kvašení. Odmočít klidně týden, poté míchat v demižonu trochu vody s pískem, poté znovu naplnit vodou s panákem Sava. Je to o trpělivosti a pevných zádech.wink    Vyčistil jsem každý.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 14:40

Souhlas, sodu na praní nebo louh v dostatečné koncentraci a po dostatečně dlouhou dobu. Normálně bych naplnil jeden z demižónů co nejteplejší vodou do 3/4 objemu a pak přisypal louh (nebo sodu). Po jejím rozpuštění dolil obsah po okraj a nechal týden stát. Po týdnu bych obsah přelil do druhého demižónu a první se jal čistit nějakým abrazivem (kamínky ze štěrkopísku 2-4 mm, mramorová drť 1-4 mm, skořápky z vajec,... pemza, škvára,...).

Na 50 litrový demižón potřebujete 100g hydroxidu nebo 250 g sody na praní. Při použití "druháku" na druhý demižón do toho přidejte 1/2 dávky (tj. 50g hydroxidu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 96.86 (?), 4.12.2014 14:58

Chromsírová směswink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.224 (?), 4.12.2014 15:16

Uff. Odhadované množství řekněme na 6 padesátek???     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.12.2014 15:19

KUKY to snad ani ne (na potravinářská demijón)

... a neměl jste na mysli kyselinu amidosírovou???


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 4.12.2014 15:19

Zkuste prášek do myčky nádobí-silnější roztok. Obsahuje enzymy. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.12.2014 15:21

Na vinařských E-shopech se prodává speciální prostředek pro tuto aplikaci - k čištění sudů, tanků a demižonů od sedlin a zaschlých zbytků, jmenuje se Neodetersol Botti. Budete potřebovat jedno balení, které stojí cca 130,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika