Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

ad. p. Novosad. Plody se máčí v 2% roztoku chloridu váp. po dobu max. 30 vteřin. Žádný fungicid, tedy ani Kuprikol do tohoto roztoku nepřidávejte!

 Jinak dávám za pravdu p. Kukymu, že nejdůležitější je ochrana plodů během vegetace. Já končívám s fungicidní ochranou většinou kolem 10. června. Bylo tomu tak i v loňském, pro tuto oblast, extrémním roce.

 To ošetřování před sklizní je dobré u odrůd trpící tzv. latentní strupovitostí (do skladu dáváte jablka zdánlivě zdravá, ale houba Venturia je na nich přítomna) a ve vlhkém sklepě se v průběhu skladování objeví strupovitost. Podobné je to u odrůd trpících jonathanovou skvrnitostí. A také, jak bylo uvedeno v předešlých příspěvcích, k potlačení skládkových hnilob vzniklých přehlédnutelným poraněním od hmyzu nebo otlaky.

 V HK bych v tuto dobu sklízel jak Idared, tak Topaz a zřejmě i Golden Del. Já už mám sklizeno i Melroze.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika