Zakládání skalky



Stránky: 1,  2   
květa 1 - (2) - 0.154 (?) 
11.9.2011 15:32, zobrazeno: 21642x

dobrý den, jsem začátečnice, prosím o radu, kdy se zakládá skalka a jaké jsou nejvhodnější sazenice.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 167.162 (?), 12.9.2011 21:20

Skalka se může založit kdykoli, třeba zrovna teď, vhodné rostliny se vybírají podle umístění skalky.

Je tam hodně slunečno?

Je tam stín?

Skalka bude ve svahu, nebo na rovině?

Není tam mokro?

Zkuste si odpovědět na tyhle otázky, 

Nenáročných rostlin na skalky je dost, ale ty se také dost rozrůstají, jsou spíš půdopokryvné.

 A samozřejmně také záleží na tom jak velkou skalku si představujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
květa 1 - (2) - 0.154 (?), 13.9.2011 16:28

je tam slunečno a bude ve svahu tak 1,5x1m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.70 (?), 3.11.2011 7:54

Dobrý den zakládam skalku a chci se zeptat mám tam dát tu textilii a´t mi neroste plevel? Ale co potom na to? Maželovi se mučovačka nelíbi. Existuje něco jiného a nebo to mám nechat tak a zasadit hodně květin :-) děkuji moc za radu g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 3.11.2011 9:23

Do skalky asi textilia nie je vhodna. Ak mate okolo skalky poriadok, napr. zahony bez burin, alebo travnik, najlepsie je skalku pripravit, ale bez zasadenia rastlin. Pockat, kym vyklicia pritomne semena ktore ste tam doviezli zo zeminou a kym vyrastu zakorenene buriny, najma pyr. Aplikovat herbicid aby slo vsetko prec. Opakovat pripadne este raz. Do takto osetrenej skalky bez burin sadit rastliny. Takato skalka nebude tak trpiet prerastanim burin, ale musite buriny likvidovat hned v zarodku, pretoze casom privanie nejake semena alebo bude prerastat pyr ci nieco podobne zo susednych zahonov..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.70 (?), 3.11.2011 11:18

děkuji za radu a za jak dlouho po aplikaci herbicid mohu sadit??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 3.11.2011 10:59

Moje "skalka" se sice skutečné skalce moc nepodobá, ale inspirací být může. Zatím ji mám poměrně málo obroslou, existuje teprve třetí rok, časem bude zelenejší. Každopádně se pleje naprosto úžasně. Jednak je v ní velmi málo plevelu a každý je mezi oblázky hned vidět. Takže se jen sem tam ohnu, když jdu okolo.

Oblázky jsem původně zamýšlela spíš jen jako drenáž, ale manžel objednal dvě fůry, takže to dopadlo úplně jinak a zcela k mé spokojenosti :o)     




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.70 (?), 3.11.2011 11:20

super a co to jsou za kamínky?? vypadá to pěkně a to se ty cibuloviny faktr protlačí ven :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 3.11.2011 14:57

Kamínky jsou běžný stavební štěrk, přesněji ten ohlazený druh štěrku z pískoven. A rostlinky s ním problém vůbec nemají. Nejen cibuloviny, ale taky srdíčko (dicentra), pupalka, konvalinky a jiné druhy, co se na zimu schovávají, vždy bez problémů vylezou ven.   





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.7 (?), 3.11.2011 11:41

Je to pekne, ale skalka to nie je. V skalke sa uplatnuju skor skalne typy kamenov, nie strkove, ktore su ulozene tak ako ked vystupuju zo zeme prirodzene skaly. Ak by ste chceli mat klasicku skalku a stazit zakorenovanie rastlin v skalke, mozno namiesat prepustnu zem z ostreho drveneho kamena. Sucho a prepustna zem uprednostni niektore typy rastlin pred burinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika