Vaše zkušenosti - kdy kupovat a sázet trvalky, skalničky atd



avonoz - (7) - 144.227 (?) 
13.8.2008 20:58, zobrazeno: 30456x

Prosím, napište své zkušenosti a případně výhody či nevýhody toho, kdy sázet trvalky a skalničky. Mám menší dilema, jestli je nakoupit a vysadit již letos na podzim nebo jestli počkat až do jara. Upřímně mám strach, abych pak na jaře neměla po parádě a nebyly to jen zbytečně vyhozené peníze. Na druhou stranu jsem už natěšená a chtěla bych mít skalku hotovou letos na podzim.

A jakou jsou vaše zkušenosti s nákupem trvalek přes různé katalogy a internetové obchody?

Děkuji každému, kdo nejen nahlédne, ale i napíše . Romana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 14.8.2008 9:04

Ahojky, pokud koupíte rostliny v kontejnerech (květináčích) sázet můžete kdykoliv.Já v průběhu celého léta dokupuji a sázím.Zkušenosti se zásilkovými obchody nemám, ale je tady několik debat.Já nakupuji v malých zahradnictvích v okolí svého bydliště. Jsou podstatně levnější a vidíte co kupujete.Příklad- v katalogu rakytník,1 samec, 1samice 290kč v zahradnictví jedna rostlina 50- 70 cm 70kč.A pokud nemají to co chcete, tak vám to objednají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 9.9.2008 15:38

Dobrý den,

je to pravda, v zásilkových obchodech je to velmi předražené... Taky si kupuju skalničky v průběhu roku, nejradši když zrovna kvetou, tak přesně vím, jak jsou zbarvené. Teď jsem si na Flóře Olomouc koupila okrasné skalničkové česneky a tulipánky, má je sousedka a je to moc krásné hned zjara. Taky mám ve skalce bylinky, takže je i užitková ;-)

Věrka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Handula - (20) - 204.131 (?), 10.9.2008 17:16

ja nevim, jestli to nebude reklama, ale ja nakupovala skalnicky od zahradictvikrulichovi.cz. na dobirku. Musim uprimne rict, ze kdyz mi kyticky prisly, byla jsem zhrozena, přemokřený, lehce nažloutlý. Honem rychle jsem je zasadila do zahrady a přežily všechny. Měly opravdu dobrý kořínek, pěkně se rozrostly. Holt ty kytky na dobírku nevypadají pak moc vábně, přeci jenom pár dní bez slunce a vzduchu udělá své, ale ve finale to dobře dopadlo a musim rict, ze to vydrželo narozdíl třeba od Starkla, který naopak ty kytky má suchý, případně plesnivý... toho nedoporučuji..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ilča - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 51.198 (?), 10.9.2008 17:38

Já sázím taky, jak se to hodí. Klidně to zasaďte nyní a na zimu je více zaházejte zeminou a přikryjte chvojím. Měly by to přežít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.1 (?), 20.9.2008 17:09

Hezký den. Jaro a podzim je nejvhodnější na sázení všeho co má kořeny. V dnešní době lze sázet po celý rok, neboť rostiny mají velké kořenové baly které umožní rostinám rychle se ujmout i v letních dnech. Třeba já konkrétně jedu přístí týden realizovat stavbu skalky včetně jejího osázení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.20 (?), 22.9.2008 18:13

dnes se prodávají skalničky v kontejnerech a ty je možno sázet kdykoli, pokud není půda zmrzlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.1 (?), 20.10.2008 5:08

Souhlasím, dnes lze rostliny sázet kdykoliv když nemrzne, nebo nejsou přílišná suchá vědra. neosuhlasím se zásilkovým obchodem. Já sama každý rok nabízím rostliny na zásilku a třeba takové Pleione formosana jsem nabízela za 45 Kč. Tak tedy sorry, ale nelze házet všechny do jednoho pytle. Petrli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika