Skalka v kamení



Stránky: 1,  2   
host - 223.39 (?) 
3.10.2011 20:21, zobrazeno: 12869x

Dobrý večer,  před domem máme malou, příkrou mezičku. Jelikož se špatně seče, rozhodla jsem se, že z ní udělám skalku. Navozila jsem na mez kamení pod které jsem dala folii. Myslím si, že bych to prosypala hlínou a dala tam nějaké rostlinky.  Nechci to moc přehánět, protože kámen jako takový, se mi moc líbí. Myslíte si, že je postup správný?  Pokud ne, prosím o radu jak postupovat jinak. Mez je na východní straně a ještě je stíněná, takže si sluníčka neužije. Kterým rostlinkám by se tu dařilo??Přikládám obrázky.

Moc děkuji za příspěvky a přeji hezký večer Handa

kamení
kamení
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 223.39 (?), 3.10.2011 20:25

nepovedlo se mi to poslat najednou


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 3.10.2011 20:57

Napadají mě třeba bohyšky, bergénie, čechravy, kapradiny, barvínek, různé cibuloviny. Z fotky to není úplně jasné, ale jestli je použitý kámen vápenec, je to při výběru rostlin potřeba zohlednit - na vápenci by se nedařilo třeba různým vřesovištním rostlinám. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.39 (?), 3.10.2011 21:07

ne vápenec to není, je to běžný polní kámen.  díky za radu a jak myslíte s tou hlínou?? nebo tam mám dát i kůru?? díky H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 3.10.2011 21:22

"Běžný polní kámen" jako druh kamene neexistuje, opravdu to vypadá na vápenec. Takže se vyhněte kyselomilným kytkám, jinak žádný problém není. Kůru bych nedávala, pokud to chcete spíš jako skalku. Při pohledu na druhou fotku bych doleva vedle kamenů dala nějakou okrasnou trávu, aby to nepůsobilo tak useknutě...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.39 (?), 3.10.2011 21:34

Opravdu nevím, vůbec kamení neznám, ale dobrá.  Trávu, nebo nějakou kapradinu tam určitě dám a kterým kytičkám by vyhovovalo tohle kamení. A jak tedy s hlínou? Bez ní by asi nic nerostlo, ne? Jsem naprostý amatér, proto se tak hloupě ptám a moc všem děkuji za rady??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 4.10.2011 22:07

Dobrý večer. Když tam dáte hlínu poroste vám tam plevel a samozřejmě i skalničky. Aby tento stav nenastal nasypejte  do mezer písek - hodně písku. Proč? Vytvoříte dost nevlídné podmínky pro růst pevelů.  Až budou mezery plné písku potom jednotlivé skalníčky dejte do kvalitního substrátu v plastových květináčcích a ty vsuňte do mezer mezi kameny. V případě, že se vám tam květináčky nevejdou můžete udělat následující. Já, skalničky dávam do ponožek ve ktreých je substrát a takto tvarovatelný "květináček" snadno vsunu i do štěrbin. Skalničky mají co potřebují a v rozpáleném písku obtížně zakoření i pampeliška. Zdeněk



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.186 (?), 5.10.2011 0:05

Podívejte se na netu na nějaké stránky se skalničkami, většina druhů potřebuje propustnou zem. Dělá se jako směs výživné země, drobounkého štěrku, přidává se perlit ap. Rozhodně bych je nedávala do výživné země do květináčků, jak je tady také uváděno, zasadila bych je přímo do škvír, aby mohly porůst větší plochy a mohly prokořenit mezi kameny jako v přírodě.  Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 5.10.2011 20:36

Bože, takový pěkný kámen a na tak špatném místě.Ať už jsou rady chytré, nebo ještě chytřejší, na té plachtě a pod jehličnany a koniferami toho moc neporoste a i kdyby tam nějaké nezničitelné alpínky přeci rostly, stejně to pořád bude vypadat jako nepovolená, neboli černá skládka, nebo jako zarostlá černá skládka, Jernom pro zajímavost, chcete-li zjistit, jestli je to vápenec, stačí na ten šutr kápnout ocet a když to bude šumět, je to vápenec.pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 5.10.2011 23:03

Vidíte to moc škarohlídsky. Vždyť přece v lesích existuje spousta rostlin podrostu, které právě takové podmínky mají. Je přece jasné, že na takovém místě asi nepůjdou třeba lewisie a juky. Kámen by se jistě dal přesunout na příznivější stanoviště, ale jaksi by to nevyřešilo ten kruciální problém, co s místem, kde nic moc neroste. A jaký test navrhujete pro dolomit? A více proč se tak ptám? Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika