Skalka mezi dva jehličnany



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?) 
10.4.2008 8:58, zobrazeno: 64282x

Přeji krásný den.

Už delší dobu přemýšlím o skalce, jako o řešení vyplnění prostoru mezi smrkem a jedlí.

Je mezi nimi mírná terenní nerovnost a hlavně - nic tam neroste. Jenže mám strach, že se tam nebude dařit ani skalničkám.

Na druhou stranu si říkám, že když jim tam navozím kvalitní kompost a kameny...

Máte někdo zkušenosti s něčím takovým?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 10.4.2008 22:21

V podobných podmínkách jsme zakládali vřesoviště - vřesy i vřesovce mají rádi kyselou půdu která pod jehličnatýmy stromy je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 11.4.2008 8:35

Děkuji.

Taky jsem si trošku myslela na hostu (funkie)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.231 (?), 12.4.2008 17:47

Dala jsem mezi dva smrky postupně 3 pěnišníky, hortenzii, azalku, hyacinty, vřesovec a naposledy pernettyi. Všechno to roste, jen musím hodně zalévat ze sudu, už teď z jara.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 12.4.2008 21:29

Pokud byste chtěla dávat skalničky mezi dvě jehličnaté dřeviny a ještě jim tam dávat kvalitní kompost, tak je asi moc nepotěšíte. Pravé skalničky jsou rostliny které jsou převážně světlomilní, potřebují dobrou drenáž a nemusí mít na živiny bohatou půdu. Co tam vysadit se ale na dálku nedá určit. Mezi dva stromy je velmi málo informací. Osobně bych tam vysadil nějakou trvalku, dřevinu, která je nízká, skoro plazivá,  plochu vyplní a nebude vás trápit až pod vzrostlýi stromy zajdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 13.4.2008 14:48

Děkuji moc za rady a přidávám fotografii již připraveného, vypleveleného místa.

Dozadu počítám s thůjemi, aby byla skalka ukončená. Kameny mám a představovala jsem si ještě doprostřed nějakou nerovnost.

tak takhle to vypadá
tak takhle to vypadá
a ještě z jiné strany
a ještě z jiné strany
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 13.4.2008 15:48

Tak nevím, co na to odborníci. Zdá se mi to místo velmi suché a bez světla. Rostlo tam vůbec kdy něco, paní Marcelo? Jestli ne, obávám se, že se hodí sotva pro břečťan. Možná černý bez, ten dokáže překvapit.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 13.4.2008 16:29

No řekl bych, že je vše špatně. Skalku nelze zakládat na rovině. Nebo lze, ale vyžaduje to poměrně složité teréní úpravy. Ty by ale ty smrky nemusely přežít. Pokut mají být součástí skalky vzrostlé dřeviny, měla by být skalka výrazně větší. Je třeba udržovat určité proporce. Pokud chcete použít dřeviny v "životní velikosti", měla by být skalka (skála) také v životní velikosti. Na malou skalku, která by se vešla mezi ty dva stromy bych dal dřeviny maximálně velikosti jalovce obecného.No a problém sucha a stínu už zde byl zmíněn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?), 13.4.2008 16:51

Tak to nejsou potěšující zprávy.

Bezinka tam už roste - zachovala jsem jí, protože bylinky miluju všeobecně a bezinku obzvláště.

Rostla tam původně tráva a hlavně pampelišky. Teda logicky těsně okolo stromů ne, ale mizi nimi ano. Sluníčka tam svítí od rána do jedné hodiny. Pak se přehoupne na druhou stranu a už se tam nedostane.

Představovala jsem si dát dozadu thůje, před ně kameny s malými dřevinami a dopředu funkie, vřes, hvězdici alpskou, netřesk atd.

Teď ale váhám, jestli má cenu se do toho vůbec pouštět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.107 (?), 13.4.2008 17:53

No a co místo "umělé" skalky vytvořit biotop, který v "lese" přežije... prostě HAJNÍ.

Tedy jinak... skalky nemusí být je suťovistě se suchomilnýma světlomilkama... udělejte malinko vyvýšený záhon a zkuste nenáročné stínomilky... plicníky, kakosty,čechravy, sasanky... pro barvu nějaké dlužichy... hosty samozřejmě, ale ne dopředu... spíš do pozadí nějaké veliké (ony ranní sluníčko moc nemusí)...z dřevin rododendrony, hortenzie (ale těm přidat rašelinu)...

Zkuste třeba tohle jako inspiraci  members.lycos.nl/atiekees/shadowgarden.htm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika