Protěž



host - 156.230 (?) 
1.3.2013 8:17, zobrazeno: 5119x

V zimě jsem si koupila semínka protěže. V únoru jsem je zapomněla zasít, takže se na to chystám běhěm března. Na sáčku je napsáno, že potřebují štěrkovitou půdu. Měla jsem v plánu nabrat písečnou hlínu od potoka, ale pak jsem si říkala, že z ní zřejmě budou vyplavené všechny živiny. Máte někdo s pěstováním protěže zkušenost - jak zasít, přesadit, kdy a kam? Vím jen, že potřebuje hodně slunce, ale zřejmě ne prudkého, protože v Alpách nejsou taková vedra jako u nás na jižní Moravě...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 20.3.2013 8:54

Nikdo se nehlásí, tak jsem to zkusila metodou pokus-omyl. Vysela jsem 230 semínek protěže, jsou opravdu velmi drobná, do kelímku s hlínou určenou k vysévání a řízkování. Asi za 16 dní se začaly objevovat první klíčky, takže se zatím daří. První poznatek - nevysévat protěž moc hluboko, semínka se přikrývají jen slabou vrstvou hlíny, podobně jako např. celer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 25.3.2013 9:00

Rostlinky nyní mají tak 3 mm, rostou velmi pomalu. Mluvila jsem o tom se zahradnicí, prý protěž takhle pomalinku roste, takže nic neobvyklého. Doufám, že se příští rok budu těšit z květů, které v našem kraji jen tak někdo nemá; že se dílo zadaří smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 25.3.2013 10:25

Klasická protěž L.alpinum v nížinách dost přerůstá a zdaleka není tak hezká jak na horách.Právě té, co roste vysoko se v nižších polohách spíše podobá L.nivale.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.230 (?), 24.6.2013 9:35

Tak podávám další hlášení :) - protěž už mám venku ve skalce, hezky se rozrůstá, lístky sílí a prodlužují se. Už je jí pěkný chomáč. Jen je mi trochu divné, že dost rychle uvadá, pokud na ni přímo svítí celé dopoledne slunce, musím ji třeba 2x denně zalít. Jsme ale na Jižní Moravě, tak je u nás slunce o poznání silnější než v Alpách :) Na podzim se chystám zasít semínka hořce - další hokus-pokus :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika