Plevel



host - 213.102 (?) 
7.7.2013 14:07, zobrazeno: 7939x

Prosím o radu. Na mém záhonku, který si pro sebe nazývám skalka, ale je to spíše záhon s kameny osázený skalničkami už několik let bojuju s plevelem, který vyplňuje každé volné místu mezi rostlinami a zarůstá i do nich. Jsou to nízké trsy a tvoří polštářovou pokrývku, z pod kamenů, kde je asi větší vlhkost vyrůstá nejhustěji. Teď kvete drobnými kvítky. Nemám foto, skalka je na chatě.Protrhávám ručně, ale nedá se toho zbavit. O jaký plevel asi jde a jak se ho zbavit? Děkuji, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 7.7.2013 20:59

Bez fotky je to opravdu hádanka. Že by třeba pěťour?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 7.7.2013 21:36

Ne, ne, pěťour to není, vypadá to spíše jako mechový porost, ale mech to není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 7.7.2013 21:41

Jestli to vypadá jako mech, zkuste si dát do vyhledávače sagina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.170 (?), 8.7.2013 9:11

Děkuji moc, je to sagina. Je až úžasné, jak si tady lidé radou pomáhají. A jak se nejlépe zbavit této sice krásné, ale ve skalce obtěžující rostlinky? Ručně trhat asi nepomůže, dělám to stále nedaří se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 220.186 (?), 8.7.2013 0:19

Napadla mne játrovka a šťavel růžkatý (ten sice nevypadá jako mech, ale je to také nezmar). Přikládám fotky.   Lída

játrovka
játrovka
šťavel růžkatý
šťavel růžkatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maki1970 - (14) - 166.33 (?), 8.7.2013 10:30

Jestli je to sagina, tak tu ja si nedavno koupila, dela krasny koberec.A vy ji vytrhavate... Vzdyt je to vhodne do skalky, na vlhcich mistech nechte saginu a na sussich vam porostou skalnicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.170 (?), 8.7.2013 11:38

Netušila jsem, že je tu skalnička. Mám to po celém záhonu, prorůstá mezi netřesky, pavučinkový drobný netřesk jsem ani nedokázala najít, jak do něj tato rostlinka prorostla. Zarůstá mezi kosatce a jiné rostlinky, kde je jen trocha místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petra P. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 156.216 (?), 9.7.2013 8:45

Tak z toho bych byla taky na mrtvici, zvlášť kdyby mi lezla do netřesků, protože na těch si zakládám, mám už hodně druhů :) Já zase dva roky bojuju s kobercovitou bíle kvetoucí skalničkou - je prostě všude, do všeho se namotává, prorůstá. Už dvakrát jsem vytrhala i kořeny a pokaždé se objevila znovu. Když to na jaře kvete, je to krása, ale pak začně odspodu sesychat a tvoří nepěkné přerostlé poléhavé výhony. Můžu to stříhat, trhat, kopat a stejně je to další rok zase tam, kde nechci - tak snad jedině vyrýt, ale to ve skalce dost dobře pořádně nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.170 (?), 9.7.2013 11:13

Přesně tak. Trhám i s kořínky, pomáhám si nožíkem, neboť kopačkou nelze. Již několikrát se mi zdálo, že jsem vše vytrhala a po deštích, když jsem na zahradě nějakou dobu nebyla, byla tato rostlinka zase všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika